Meclis'te gerginlik: 15 Temmuz paralarının akıbeti Bakan Selçuk'u zora soktu

Meclis'te gerginlik: 15 Temmuz paralarının akıbeti Bakan Selçuk'u zora soktu

Meclis Genel Kurulunda süren bütçe görüşmelerinde, CHP Grup Başkanvekili Özkoç, şehitler için toplanan para üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal

Meclis Genel Kurulunda süren bütçe görüşmelerinde, CHP Grup Başkanvekili Özkoç, şehitler için toplanan para üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zümrüt Selçuk'a sert eleştiriler yöneltti. AKP ve CHP'li milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü.

Meclis Genel Kurulunda süren bütçe görüşmelerinde, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri için toplanan paralar tartışılırken Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Selçuk'un "Vakıf nerede?" sorusuna "Vakıf adreste" diye yanıt vermesi dikkat çekti.

Engin Özkoç : Temmuz şehit yakınları ile ilgili toplanan 309 milyon lira sizin hesaplarınızda değil mi sayın bakan, şiz bu şehit yakınlarının paralarının ödenmesi için bakanlık olarak ne yaptınız? Şehit yakınlarına bu paranın 3,5 yıldan beri verilmemesi gülümseyerek izliyorsunuz, hiç canınızı acıtmıyor mu, söyledikleriniz hepsi gerçek dışıdır siz şehit paralarının üzerinde oturuyorsunuz.

BAKAN SELÇUK YANIT VERDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a cevap verdi:

"Selçuk: 338 Milyon 971 bin ... Lira nemasıyla beraber durmaktadır. Para bütün kuruşuna kadar durmaktadır yine Şehit ve Gazi yakınları için harcanacaktır."

TANSİYON YÜKSELDİ

CHP milletvekillerinin Bakan Selçuk'a tepki göstermesi üzerine Genel kurul'da tansiyon bir anda yükseldi.

"Engin Özkoç: Şehitlerin parasını verin!

Bakan Selçuk : Zaten şehitlerimiz için kullanılacak o para her zaman Vakıf onlar için çalışacak

Engin Özkoç: Paralar nerede?

Bakan Selçuk: Para Vakıfta..

Vekiller: Vakıf nerede?

Bakan Selçukl: Vakıf Adresinde

Bakan Selçuk ile Engin Özkoç arasında başlayan tartışma, AKP ve CHP sıralarına taşındı. Milletvekilleri birbirinin üzerine yürüdü.

Meclis Başkanvekili Mithat Sancar, gerginliğin sona ermesi için oturuma ara verdi."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika