Melek Aslan cinayetinde korkunç ayrıntılar: 'Siz erkek değil misiniz? Gereğini yapın, yoksa ben yaparım'

Melek Aslan cinayetinde korkunç ayrıntılar: 'Siz erkek değil misiniz? Gereğini yapın, yoksa ben yaparım'

Melek Aslan'ın cinayetinde katil Özgür Vatansever'in Melek Aslan'ın bazı fotoğrafını yollayarak "Sizi elaleme rezil rüsvan ederim" mesajıyla katil Mustafa Aslan'ı azmettirdiği ortaya çıktı.

24 yaşında Melek Aslan cinayetinde detaylar ortaya çıktı. Melek Aslan'ın eski sevgilisi Özgür Vatansever'in, "Sizi elaleme rezil rüsvan ederim" mesajlarıyla katil Mustafa Aslan'ı azmettirdiği aktarıldı.

Melek Aslan'ın adresini Mustafa Aslan'a Orhan Vatansever'in verdiği öğrenildi. Melek Aslan, Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı, herkesin birbirine akraba olduğu 70 haneli Erikdere Köyü'nde yaşayan Hasan-Adile Aslan çiftinin 6'sı erkek 11 çocuğunun en küçüğüydü. 2015'te Kahta Lisesi'nden mezun olunca girdiği sınavda Diyarbakır Dicle Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı. Ailesi ve arkadaşları tarafından çok sevilen Melek'in hayatı, sosyal medyada Orhan Vatansever ile tanışmasıyla bir anda kabusa dönüştü. İkilinin daha sonra evlilik kararı aldığı ve ailelerini tanıştırdığı belirtildi.

MESAJ VE FOTOĞRAFLARLA KARDEŞİNİ TAHRİK ETTİ

Sabah'tan Sırrıberk Aslan'ın haberine göre, cinayetin ardından savcıya 5 sayfalık ifade veren Mustafa Aslan, ablasının ölümüyle son bulan süreci tüm detaylarıyla anlattı. İşte katil zanlısı Mustafa Aslan'ın ifadesi: "Ablam okulu bitirmeden iki yıl kadar önce evimize gelmemeye başladı. Kendisiyle bu zaman içinde görüşmüyordum. Beni arayıp sormaz, evimize gelip gitmezdi. Son zamanlara kadar ne benim ne de ailemin bir problemi yoktu. Ailem, ablamın eve gelmeme durumunu hazmedemedi ama bir şey de yapmazdı, Bir süre önce telefonuma yurtdışı numarasından değişik zamanlarda Whatsapp üzerinden ismini Orhan olarak söyleyen kişiden birçok mesaj gelmeye başladı."

"ÖCÜMÜ ALACAĞIM..."

"Sakaryalı olduğunu ama Almanya'da çalıştığını söyleyip bana, 'Ben seni tanıyorum ama sen beni tanımıyorsun. Ablan Melek'i tanıyorum. Ablanız kötü yolda. Benim paramı yedi. Ben de sizin evi haciz ettireceğim. Baban hapise girecek. Ben de biliyorum sizin suçunuz yok ama ben de bu şekilde öcümü alacağım. Senin ablan para karşılığı erkeklerle yatıyor 1.5 yıl boyunca ablana cinsel istismarda bulundum.' dedi."

"FUHUŞ PAZARLIĞI YAPMAYA ÇALIŞTILAR"

"Ablamın yarı çıplak fotoğraflarını bana atıp, 'Siz erkek değil misiniz? Kardeşinize neden sahip çıkmıyorsunuz. Ya sahip çıkın ya da ben gereğini yaparım' yazdı. Ben de bunun üzerine şahsın numarasını engelledim. Aileme bu mesajlardan bahsetmedim. 3-5 gün sonra bu sefer farklı farklı numaralardan ablamın fotoğraflarını atarak, 'Saatliği, geceliği ne kadar?' sorularını sordu ve ablam için fuhuş pazarlığı yapmaya çalıştılar benimle. Bu mesajın geldiği numaraları da engelledim."

FACEBOOK'TA İĞRENÇ PAYLAŞIM

"İlçemiz Kahta'nın Facebook'daki bir sayfasına Orhan Vatansever isimli şahıs, ablam Melek'in fotoğraf, adres ve kimlik bilgisini atarak, 'Melek Aslan, baba ismi Hasan Aslan. Bu şahıslar dolandırıcıdır. Melek Aslan para karşılığı evli erkeklerle yatıp kalkıyor' diye paylaşım yaptı. Bu konudan bir ay sonra yine tanımadığım bir kişi mesaj gönderdi ve 'Haberlere çıkacağım, sizi rezil edeceğim. Şerefinizle oynayacağım. Sizin bir suçunuz yok ama kız kardeşinizi Diyarbakır'dan almıyorsunuz. Ya siz onu alın yada ben haberlere çıkacağım' diye yazıyordu. Ben de Orhan Vatansever olduğunu anladığım şahsa, 'Kız kardeşimi alıp Kâhta'ya getireceğim. Sen haberlere çıkma. Ben kardeşimi Diyarbakır'dan alacağım' diye cevap verdim."

"SİZİ ELALEME REZİL RÜSVAN EDERİM"

"Ona Diyarbakır'da ablamı nasıl bulacağım diye sorduğumda bana, 'Ben sana yardımcı olurum, yerini bulurum. Diyarbakır'da arkadaşlarım var, takipteler. Ben istediğimi istediğim zaman bulurum, sen merak etme. Sana şimdi ablanın bir fotoğrafını göndereceğim' diyerek ablamın ev içinde, ağzında sigara, bakışları sarhoş gibi baygın bakar halde resmini yolladı. Altına da 'Ben Almanya'dan gelip bunları öğreniyorum, siz nasıl öğrenemiyorsunuz? Ya kız kardeşini getirirsin, yada sizi elaleme rezil rüsvan ederim' diye yazdı. Ben de, 'Yardımcı olacaksan ben de kimseye söylemeden ablamı çıkartıp istediği yere yerleştireceğim' dedim."

MUSTAFA ASLAN'A ADRESİ VERDİ

"Orhan Vatansever bana, 'Sen yalnız başına yanına gidemezsin. Melek'i polisi arar. Ben sana yardım ederim. Sakarya'dayım, 21 Ekim'de Diyarbakır'da olacağım. Sen de Diyarbakır'da ol' dedi. Ben de kabul ettim. Arabası olan arkadaşımı, 'Diyarbakır'a gidip biraz gezip ablamı alıp gelelim' diyerek ikna ettim. İki yıl önce fiyatını ve kimin olduğunu hatırlamadığım bir müşteriden satın aldığım ve dükkanın kasasında güvenlik amaçlı bulundurduğum ruhsatsız silahı Diyarbakır'ın kötü bir yer olduğunu düşünüp ayrıca Orhan'ın beni bir oyuna getirebileceğini düşündüğüm için yanıma aldım."

"MELEK'E HER TÜRLÜ İFTİRAYI ATTI"

"Orhan'a mesaj atarak, 'Abi ben yarın Diyarbakır'a geliyorum. Melek'i bulabilecek misin?' diye yazdım. Orhan da, 'Arkadaşlarım takipte. Melek şu anda yaşlı bir adamla birlikte. Kol kola, sarhoş bir şekilde bir binaya girdi. Akşam kaldığı aparta tekrar gelmek zorunda. Sabah apartın önünde bekleriz. Geldiği zaman da konuşuruz' diye yazdı."

"ONUNLA EVLENMEM"

"Orhan'a, 'Melek'i getirmesine getireceğim. Yalvara yakara ağlayacağım ama Melek'i getireceğim ama sen de gelip ablamla evleneceksin' diye yazdım. Orhan bana, 'Sen olsan böyle biriyle evlenir misin? Doğru yolda değil' deyince ona ablamın böyle bir insan olmadığını ama ablamın eskiye döneceğini, ablamla evlenmesini söyledim. Bana, 'Söz veremiyorum. Sen Melek'i getir, sonrasında düşünürüz' dedi."

APARTIN ADRESİNİ VERDİ

"Orhan, Melek'in kaldığı apartın adresini atıp, 'Buradayım. Çay ocağındayım' deyince verdiği adres gittim ancak o yoktu. Bana mesaj atıp, 'Polis beni aldı. Uzaklaştırma kararım olduğu için karakoldayım. 1 saate işim biter. Orada bekleyin. Ben gelene kadar Melek gelir' diye yazdı."

"KORKMAMASINI SÖYLEDİM"

"Ablam Melek'i kaldığı aparttan çıktığını gördüm. Yanına gidip sarıldım. Korkmamasını söyledim. Melek de bana, 'Korkmuyorum' dedi. Yürümeye başladık. Ben de ağlayarak, 'Neden eve gelmiyorsun. Kiminle birliktesin sormuyorum sana. Her şeyin üstüne bir sünger çekelim. Belki suçlusun, belki haklısın. İstersen Adıyaman'a gidelim, istemesen başka bir şehirde yaşayalım. Onu da seçmiyorsan birlikte Diyarbakır'da kalalım. Ev tutalım birlikte yaşayalım' dedim. Melek bana, 'Hayır gelmeyeceğim' dedi. Olayın olduğu yerde oturduk. Ben yine ağlamaya başladım. 'Sen burada rahat ediyorsun da biz evde rahat etmiyoruz. Annem 3 yıldır evde ağlıyor. Zaten bizim şerefimiz, haysiyetimiz var. Bunu lekelemeye hakkın yok' dedim." Ablamın buradaki bana konuşmaları sırasında kendimi bir boşlukta hissettim. Ellerim titremeye başladı. Şoka girdim yol tarafına baktığım zaman iki polisin bize doğru yaklaştığını gördüm. Polisler yaklaştıkça telaşlandım. Melek'in teklifimi kabul etmemesi, bana ısrarla hakaret etmesi, Orhan'ın attığı mesajları, iki yıldır eve gelmemesi nedeniyle bir anda şoka girdim. Ayağa kalktım. Ceketimin sol cebinde bulunan silahı çıkarttım. Silahı yere atacakken elim tetiğe çarptı. Silah kaç el patladı hatırlamıyorum. Ablama taraf bakmadım, hedef almadım. Gözüm yaklaşan polislerdeydi. Elim tetiğe bastığı için silah ateş aldı. Silahı hemen yere atıp gelen polislere teslim oldum"

ORHAN DİĞER AİLE BİREYLERİNE DE MESAJ ATMIŞ

"Ablamın vurulup vurulmadığına daha sonra hiç bakmadım. Ablamı yaralamak veya öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Polisler beni yakaladı. Yaşanan olaylardan dolayı çok pişmanım. Bu olay kazayla oldu. Ben ablamı Diyarbakır'dan alıp memleketimize veya daha rahat edebileceği bir yere götürmek istemiştim. Orhan isimli şahısla yaptığım yazışmalar telefonumda kayıtlıdır. Yaşanan her şey, Orhan Vatansever'in bana attığı mesajlar psikolojimin bozulmasına sebep olmuştur. Orhan'ın benden başka ailemden ablalarıma da mesaj attığını sonradan öğrendim."

BABA ŞİKÂYETÇİ OLDU: SAÇININ BİR TELİNİ DÜNYAYA DEĞİŞMEM

Melek'in babası Hasan Aslan (56) cinayeti işleyen oğlundan şikâyetçi oldu. Ailenin bir yakını, "Babasıyla konuştum. Oğlu için, 'Şikâyetçiyim ondan. Kızımın bir saçının telini dünyaya değişmem. Hiçbir neden hiçbir suç kızımın ölmesi öldürülmesi için sebep olmaz. Kendi başına gitmiş. Bana haber vermedi. Kimse kendine git demedi. Madem gittin. Niçin öldürdün. Ben giderdim. Yalvarıp kızımı eve getirirdim. İnsan olan ablasını öldürür mü? Hapislerde çürüsün. Ben şikâyetçiyim" dediğini aktardı.

SESSİZ SEDASIZ TOPRAĞA VERİLDİ

Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi morguna götürülen Melek Aslan'ın cansız bedenine savcı önce Covid-19 testi yaptırdı. Testin negatif çıkması üzerine cenaze geç saatlerde baba Hasan Aslan ve 3 kardeşine teslim edildi. Özel bir ambulansla gece 03.00'te Kahta'ya götürülen cenaze aile ve akrabalarından yer aldığı yaklaşık 40 kişi tarafından araç farları ve el fenerleriyle aydınlatılan alanda kılınan cenaze namazından sonra Musa Peygamber Mezarlığı'na defnedildi. Katil zanlısı Mustafa Aslan tutuklanırken, Orhan Vatansever'in ise cinayetin azmettiricisi olduğu gerekçesiyle arandığı bildirildi. Öte yandan Orhan Vatansever'in yakalanıp ceza alması için twitter'da bir başlık açıldı. Yüzlerce kişi, #orhanvatansevertutuklansin başlığı altında tepkisini dile getirdi. https://tele1.com.tr/melek-aslan-cinayetinde-yeni-detay-eski-sevgilisi-adres-verince-kardesi-oldurmeye-gitmis-250506/

3. Sayfa