Melih Bulu'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

Melih Bulu'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

Boğaziçi Üniversitesi'nin rektörlüğüne seçimi kazanamamasına rağmen rektör olarak atanan Melih Bulu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerine yanıt verdi.

Bulu, Kılıçdaroğlu'nun "Üniversiteler bilim ürettiğinde Türkiye katma değeri yüksek ürünler üretmeye başlar diyoruz. Boğaziçi'ne malum bir kayyum rektör atadılar. Sen, o üniversiteye bırak rektör olmayı, orada hoca bile olamazsın. Kardeşim sende onur varsa istifa et. İstifa et ya. Neden istifa etmiyorsun? Hocaların görevine son veriyor, hangi mantıkla? Üniversitenin rektörü bilime düşman olur mu? Rektör bilime düşman, bilim insanına düşman" sözlerine yanıt verdi.

Melih Bulu'dan yanıt

Bulu ise sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bulu şu ifadeleri kullandı:

Bugün Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun benim Boğaziçi'nde ders bile veremeyeceğimi ve bazı hocaların dersine son verdiğimi iddia etti. Kendisinin üslubunu bir kenara bırakarak konunun esasına ilişkin birkaç hatırlatma yapmak istiyorum;

 

2002 - 2010 yılları arasında Boğaziçi İşletme Bölümü'nde sekiz sene boyunca fiilen ders verdiğimi herhalde bilmiyorsunuz. Üniversitemizde geçmiş dönemlerde ders vermiş olan bazı hocaların yeni dönemde ders vermeyecek olmasına ilişkin kararlar da şahsım tarafından değil, ilgili akademik karar vericilerin objektif kriterleriyle alınmıştır. Açıklamalarınızı asılsız haberler yerine sorumluluk taşıyan her siyasetçi gibi güvenilir bilgi kaynaklarına danışarak yapmanızın her bakımdan daha sağlıklı olacağına inanıyorum

Ne olmuştu?

Melih Bulu, seçimi kazanmamasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmıştı. Bunun üzerine başlayan protestolarda çok sayıda Boğaziçi öğrencisi gözaltına alınmış, öğrencilere destek veren Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Feyzi Erçin'in derslerine son verilmişti. Öte yandan, öğrencilerin yanısıra birçok öğretim üyesi de rektörlük önünde protesto gerçekleştirdi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim