Melih Gökçek’ten ‘Jelibon’ savunması! Solcuları suçladı

ABB Başkanlığı görevinden alınan Melih Gökçek, katıldığı bir YouTube programında ‘Yer altında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş’ ifadelerini kullandı. Sosyal medyanın gündemine oturan Gökçek, “Ne kadar solcu varsa aklınca alaya başlamış” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da 1 milyar dolar değerinde petrol rezervi bulunduğunu iddia etti. Gazeteci Murat Muratoğlu, sosyal medya hesabından Erdoğan’ın açıklaması üzerine esprili bir paylaşım yaparak, “Adana’da bulunan petrolden sonra Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı” dedi.

Ankara Masası isimli YouTube kanalına konuk olan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Muratoğlu’nun esprili paylaşımını gerçek sanarak,  Adana’da yeni bir şey bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Adı vardır. Çocuklar yer ya. Jelibon bulunmuş. Yer altında altı milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Fake değil doğru. Arka arkaya bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada tiye alınan Melih Gökçek, konuyla ilgili olarak Twitter hesabından açıklama yaptı. Yer altından jelibon çıkabileceğini zanneden Gökçek, hatasını kabul etmek yerine solcuları suçladı.

“Ankara Masasında bir arkadaşımın gönderdiği bir haber üzerine, bugün Eskişehir’de yer alında bulunan “Nadir toprak elementi” üzerine konuşurken “İçinde Jelibon diye bir maddeymiş ne olduğunu bilmiyorum” diye bir konuşma yaptım. Ne kadar solcu varsa aklınca alaya başlamış. Açıkça ne olduğunu bilmiyorum dememe rağmen, mal bulmuş mağribi gibi saldırmaya başlamışlar. Demek ki trollenebiliyorum. Demek ki bundan sonra daha dikkatli olmamız lazım”

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika