Merdan Yanardağ: Bu sözlerin ardından ortalığın ayağa kaldırıldığını gördünüz mü?

Merdan Yanardağ: Bu sözlerin ardından ortalığın ayağa kaldırıldığını gördünüz mü?

Dr. Merdan Yanardağ ve Prof. Dr. Emre Kongar 18 Dakika’da bugün; Yeni Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’ın geçtiğimiz sene söylediği "O hizaya gelmeyen apoletli generalleriniz hepsi Erdoğan'ın arkasında saf tutuyor'' sözlerini değerlendirdiler

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Merdan Yanardağ ve Prof. Dr. Emre Kongar 18 Dakika’da bugün; Yandaş Yeni Akit gazetesi Haber Müdürü Murat Alan’ın geçtiğimiz sene söylediği "O hizaya gelmeyen apoletli generalleriniz hepsi Erdoğan'ın arkasında saf tutuyor. Oynaya oynaya eşek gibi saf tutacaklar" sözlerini yorumladılar.

Yanardağ, "Siz hiç bu sözlerin ardından ortalığın ayağa kaldırıldığını gördünüz mü? Hisarcıklıoğlu'nun yanına heyeti alıp Ordu'ya gidip 'size eşek diyemezler' dediklerini duyduk mu? Ya AKP'liler, ya Genelkurmay Başkanı... Ben buradan Erdoğan'a seslenmek istiyorum. Erdoğan 'benim askerime, benim orduma diyemezsiniz' dedi. Sizin ordunuza 'eşek' dediler. Bir bananın çocuğunu severken dediği gibi değil, hayvan dediler" ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika