Merdan Yanardağ ikinci listeyi açıkladı: 6 yandaş gazeteye 39 günde 260 reklam

Merdan Yanardağ ikinci listeyi açıkladı: 6 yandaş gazeteye 39 günde 260 reklam

İktidardan 'reklam' adı altında milyonlarca liralık maddi yardım alan yandaşlar, İGDAŞ’ın TELE1 ve KRT’ye sponsor olmasını hazmedemeyerek,

İktidardan 'reklam' adı altında milyonlarca liralık maddi yardım alan yandaşlar, İGDAŞ’ın TELE1 ve KRT’ye sponsor olmasını hazmedemeyerek, bağımsız ve tarafsız haber çizgisiyle hızla yükselen televizyon kanalı TELE1'e yönelik karalama kampanyası başlattı. TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ise önceki gün İmamoğlu yönetiminden önce İBB’nin yandaşlara akıttığı milyonları açıklarken, bugün de kamu bankalarından yandaş 6 gazeteye verilen reklamların listesini gözler önüne serdi.

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Toplumcu, Laik, Yurtsever, Aydınlanmacı ve Cumhuriyetçi çizgisiyle gericilerin hedefi haline gelen kanalımız hakkındaki karalama kampanyalarını boşa çıkarıyor.

Yanardağ, önceki gün AKP dönemindeki İBB'nin yandaşlara akıttığı milyonları açıklarken, bugün de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından kamu bankalarından 6 yandaş gazeteye 39 günde 260 adet reklam verildiğini ortaya çıkardı.

6 YANDAŞA 39 GÜNDE 260 REKLAM

Muhalif ve Atatürkçü çizgide yayın yapan basın kuruluşlarına ilan vermeyen Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank gibi kamu bankaları "Akşam, Güneş, Star, Akit, Yeni Şafak, Sabah, Takvim'e" 39 günde 260 adet reklam verdi.  CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban ise kamu bankalarından reklam adı altında yandaşlara akıtılan para için Meclis'e soru önergesi verdi.

YANDAŞLARA PARA AKITAN KAMU BANKALAR ŞÖYLE:

*Ziraat Bankası A.Ş. ve Ziraat Finans Grubu’na bağlı Ziraat Sigorta A.Ş., Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş., Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş., Ziraat Teknoloji A.Ş., Ziraat GYO A.Ş., Ziraat GSYO A.Ş’nin,

*Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve bağlı ortaklık ve iştiraklerinin,

*Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve bağlı ortaklık ve iştiraklerinin,

*Sermayesinin tamamı Vakıflar Genel Müdürlüğü ile bazı vakıflara ait olan Vakıf Katılım Bankası A.Ş. iştiraklerinin, bazı kamu kurum ve kuruluşları ile hisselerinin bir kısmı Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Yönetim Kurulu Başkanvekilliği’ni ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yürüttüğü Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş’ye ait olan şirketlerin 7 Mayıs 2019 - 14 Haziran 2019 tarihleri arasında günlük, ulusal yayın yapan gazetelere reklam verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın CHP'li Alban'ın soru önergesine verdiği yanıt ise şöyle:

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.