Meteoroloji’den Nisan ayında kar uyarısı

Meteoroloji’den Nisan ayında kar uyarısı

Gelen son dakika haberine göre; nisan ayında güneş yer yer yüzünü gösterse de yağışlar da etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 5 günlük hava raporunda cuma günü kar ve yağmurun yurtta yeniden etkisini göstereceği tahmin ediliyor. İstanbul'da beklenen yağış başladı.

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Türkiye genelinin, bu gece saatlerinden itibaren kuzeybatı kesiminden başlayarak soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği bildirildi.

Konya'nın kuzeybatı kesimlerinde yarın yağmur, karla karışık yağmur ve kar beklendiği ifade edilen açıklamada, cuma günü ise Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği bildirildi. Cumartesi günü de bölge genelinde beklenen kar yağışının Karaman, Niğde ile Konya'nın Ereğli ve Halkapınar ilçelerinde yer yer yoğun olacağı ifade edildi. Rüzgarın ise cuma ve cumartesi günleri kuzey yönlerinden fırtına ve kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmini ediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam