MHP Genel Başkan Yardımcısı'ndan TELE1'den Emre Kongar’a hakaret!

MHP Genel Başkan Yardımcısı'ndan TELE1'den Emre Kongar’a hakaret!

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, TELE1 programcısı Emre Kongar’ı bugünkü köşe yazısı üzerinde hedef aldı, hakaret etti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Emre Kongar, Ankara’da Elektrik Mühendisleri Odası seçimlerinde demokratların iki gruba bölünmesi nedeniyle Adalet ve Kalkınma Partisi ve MHP’lilerin yer aldığı listenin kazanmasını köşesine taşıdı. Kongar, seçime Adalet ve Kalkınma Partisi ve MHP’nin çevredeki temsilciliklerinden otobüslerle partilileri getirdiklerini, Ülkü Ocakları’nın da seçim salonunun etrafında yer aldığını belirtti.

Kongar yazının devamında, “Seçimin yapıldığı okulun girişinde ve önünde yüzlerce silahlı polis hazır bulundu. Seçim ‘burayı boşaltın’ vb. anonslarla, baskı altında yapıldı. M.V, bürokrat kadrolar ve Milliyetçi Hareket Partisi örgütü çok sıkı çalıştılar” ifadelerini kullandı.

MHP’Lİ YÖNTER: İYİCE KARTLAŞTI, KANGALLAŞTI

Kongar’ın yazısının ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Twitter hesabından hakaretlerde bulundu.

Yönter, “Emre Kongar Cumhuriyet’teki köşesinde, Ülkü Ocakları’nı hedef almış! Kongar; iyice kartlaştı, kangallaştı! Elek. Müh. Odası seçimi şok etkisi yarattı! Bay Kongar, Ülkü Ocakları’ndan sana yabancı insanlar çıkar: Yani Adam gibi adamlar, vatan ve millet sever kahramanlar yetişir” dedi.

KONGAR: BÜYÜK BİR ÜZÜNTÜYLE FARK ETTİM

Yönter’in kendisini hedef alması üzerine Emre Kongar da Twitter’dan açıklama yaptı. Kongar, şunları söyledi:

“Sizi tanımıyorum. Adınızın önünde Dr. ünvanı var lakin okuduğunuzu anlamadığınızı büyük bir üzüntüyle fark ettim. Ayrıca ‘kartlaşmak’ ve ‘kangallaşmak’ gibi sıfatları bir politikacının ağzından işitmek beni şaşırtmadı lakin okuduğunuzu anlamamanızdan daha da çok üzdü. Saygılar.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika