MHP Genel Sekreteri hedef göstermişti... Gazeteci Murat İde’ye yumruklu, sopalı saldırı

MHP Genel Sekreteri hedef göstermişti... Gazeteci Murat İde’ye yumruklu, sopalı saldırı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in başdanışmanı, KRT TV programcısı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat İde, Maslak'taki evinin önünde yumruklu, sopalı saldırıya uğradı. Bir süredir ölüm tehditleri alan İde'nin saldırıdan...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in başdanışmanı, KRT TV programcısı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat İde, Maslak'taki evinin önünde yumruklu, sopalı saldırıya uğradı. Bir süredir ölüm tehditleri alan İde'nin saldırıdan havaya ateş ederek kurtulduğu öğrenildi.

KRT'de 11:00'da yayınlanan "Burası Çok Önemli" isimli programdan sonra evine gitmek üzere yola çıkan Murat İde, yol boyunca 3 araç tarafından takip edilerek, 7-8 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

İde, yumruklu sopalı saldırıda silahını çekip havaya ateş ederek kurtuldu.

İde, hem KRT’deki programları hem Yeniçağ gazetesindeki yazıları nedeniyle MHP tarafından eleştiriliyordu. İde'nin uzun süredir ölüm tehditleri aldığı biliniyordu.

MHP GENEL SEKRETERİ HEDEF ALMIŞTI

Murat İde, Yeniçağ gazetesindeki köşesinde "Devlet Bey, ben yoruldum!" başlıklı bir yazı kaleme almıştı. İde yazısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirmişti.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bahçeli'ye yönelik eleştirileri nedeniyle Murat İde'yi hedef almıştı.

Büyükataman 2 gün önce yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“’Ben yoruldum. Ben usandım. Ben sustum’ diyen ve açıklamaları çarpıtmak üzerine kurulu gazetecilik anlayışına sahip yabancı ‘ide'lere ‘Yorulmazsın, usanmazsın’ demiyoruz, ‘Sen utanmazsın, sen arlanmazsın’ diyoruz.”

AKŞENER'DEN AÇIKLAMA

Olayın ardından Akşener Twitter’dan yaptığı açıklamada İde’ye geçmiş olsun dileklerini sunarak, “Hiçbir tehdide boyun eğmeyecek ve asla susmayacağız” dedi.

“Basın danışmanım, korkusuz gazeteci Murat İde’ye yapılan alçak saldırıyı şiddetle kınıyor, kardeşime geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” diyen Akşener, “Bilinsin ki; Biz İYİ’ler, milletimiz için doğru bildiklerimizi daima cesurca söyleyecek, hiçbir tehdide boyun eğmeyecek ve asla susmayacağız” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU, GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, CHP Genel Balkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Murat İde'yle telefonda görüştü, geçmiş olsun dileklerini ilettiği belirtildi.

Açıklamada, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı, Gazeteci Murat İde ile telefonda görüştü. Murat İde'ye, evinin önünde uğradığı saldırı nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletirken, saldırı hakkında da bilgi aldı" denildi.

GAZETECİLERE İLK SALDIRI DEĞİL

Daha önce de Odatv yazarı Sabahattin Önkibar, Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ, Iğdır Haber gazetesinin sahibi gazeteci Metin Işık ve Yeniçağ eski Ankara Temsilcisi Ahmet Takan saldırıya uğramıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika