MHP’den ihraç edilen vekil Babacan’ın partisinde

MHP’den ihraç edilen vekil Babacan’ın partisinde

MHP'den ihraç edilen Erhan Usta'nın ve CHP varsa herkes için vardır" söylemi artık geçerli değildir diyerek CHP'den istifa eden CHP eski Milletvekili ...

MHP'den ihraç edilen Erhan Usta'nın ve CHP varsa herkes için vardır" söylemi artık geçerli değildir diyerek CHP'den istifa eden CHP eski Milletvekili Faik Tunay'ın  Ali Babacan'ın kuracağı partiye geçeceği iddia edildi.

Usta, MHP’den 25. 26. ve 27. dönemde Samsun milletvekili seçildi. İki yıl süreyle MHP Grup Başkanvekili olarak görev yapan Usta, Meclis’te Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkındaki önergeye “evet” oyu vermişti. Usta, MHP’den ihraç edilmişti.

CHP'Lİ ESKİ VEKİL'DE BABACANIN PARTİSİNE GEÇECEK

Eski CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay, Abdullah Gül'ün desteklediği Ali Babacan'ın partisine katılacak. MHP'den ihraç edilen Erhan Usta da partide yer alacak.

"CHP varsa herkes için vardır" söyleminin artık geçerliliğinin kalmadığını belirterek partiden istifa eden CHP İstanbul eski Milletvekili Faik Tunay'ın, siyasete devam edeceği yeni parti belli oldu.

Tarafsız Ajans'tan Mehtap Gökdemir'in haberine göre Tunay, siyasete 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün desteklediği Ali Babacan'ın yeni partisine katılacak.

ESKİ BAKAN GÜNAY HENÜZ KARARINI VERMEDİ

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın, Babacan’ın partisine ilişkin henüz kararını vermediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Günay’ın yakın çevresine, “Ben o hareketle ilgileniyorum, takip ediyorum, fikirlerimi söylüyorum ama mutfağında değilim. Şu anda herhangi bir yerde değilim. Ben şu anda bütün fotoğrafı görmediğim için bu konuda kesin bir şey söyleyemiyorum” dediği öğrenildi.