MHP'li başkan 'haberim yok' dediği kaçak caminin temel atma töreninde

MHP'li başkan 'haberim yok' dediği kaçak caminin temel atma töreninde

Muğla Ortaca’da yeşil alana kaçak cami yapıldığı ortaya çıktı. MHP'li başkan 'haberim yoktu' dedi ancak temel atma törenine katıldığı anlaşıldı.

Muğla Ortaca’da yeşil alana kaçak cami yapıldığı ortaya çıktı. Bahçelievler Mahallesinde yaklaşık bir ay önce inşaatına başlanan ve su basmanı atılan cami inşaatı hakkında Belediye Başkanı Alim Uzundemir, “Açıklamaya gerek yok” dedi. 

Camiinin yapıldığı alan mevcut imar planına göre, kamunun kullanılmasına açık ve imar planında terk edilmiş yeşil alan da yer alıyor. Yaklaşık 400 metrekare büyüklüğündeki camiinin yapıldığı alanın yeşil alandan çıkması için, Muğla Büyükşehir Belediye Meclisinden karara alınması gerektiği ancak böyle bir kararın alınmadığı belirtiliyor.

Odatv’den Murat Sökdü'nün ulaştığı MHP’li Belediye Başkanı Alim Uzundemir, “Açıklama yapacak mısınız” şeklindeki soruya, “Yok açıklamaya gerek yok. Vatandaşın biri öyle bir şey yapmış memurlarım gidip bakacaklar” dedi. 

Cami inşaatının yapılış süreci ile ilgili de ortaya atılan bir başka iddia ise MHP’li Belediyeye yakın müteahhit Osman Özer’in cami inşaatını üstlendiği yönündeydi. 

Özer daha önce de, Çaylı Mahallesi’nde iki adet büyük depo yaptığı ancak depoların yapıldığı alanın konut alanı olduğu depoların bir kısmının yeşil alana yapıldığı, bunun yanı sıra imar barışından sonra yapılmasına rağmen, imar barışına dahil edildiği de iddiaları ile de gündeme gelmişti.

Temel atma törenine katılmış

Öte yandan konuyla ilgili açıklamasında “haberim yok” diyen Başkan Alim Uzundemir’in ise yeşil alana yapılan kaçak caminin temel atma törenine katıldığı anlaşıldı.  Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Uzundemir’in temel atma törenini duyurduğu görülüyor.

alim-uzun.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika