Okullar 31 Ağustos'da yüz yüze eğitime başlıyor mu?

Okullar 31 Ağustos'da yüz yüze eğitime başlıyor mu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, salgın süreciyle başlayan yeni dönemdeki hizmet koşullarının yakın takipçisi olacağız denildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel öğretim kurumlarının öğrencilerin eğitim hakkı başta olmak üzere bünyesindeki öğretmen ve çalışanların haklarını da gözeterek velilerin maddi manevi talepleriyle ilgili yapmakla yükümlü oldukları düzenlemelerin yakın takipçisi olacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, özel öğretim kurumlarının salgın süreciyle başlayan yeni dönemdeki hizmet koşullarının, Bakanlığın ilgili birimleri tarafından hassasiyetle takip edildiği, kurum temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerekli değerlendirmelerin yapıldığı ifade edildi.

'YAPMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUKLARI DÜZENLEMELERİN YAKIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Bu süreçte önceliğin öğrencilerin, velilerin, öğretmenler ve çalışanların sağlıklı, güvenilir bir ortamda eğitim öğretim faaliyetlerinden yararlanması ve eğitimin devamlılığı olduğu ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bu noktadan hareketle, özel okul velileri tarafından Bakanlığımıza ulaştırılan talep ve öneriler, titizlikle değerlendirilmiş ve dikkate alınması gereken hususlar, özel okul temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşılmıştır. Dünyada ve ülkemizde eğitim alanında yaşanan bu zorlu süreçte özel öğretim kurumlarımızın, öğrencilerimizin eğitim hakkı başta olmak üzere bünyesindeki öğretmen ve çalışanların haklarını da gözeterek velilerimizin maddi manevi talepleriyle ilgili yapmakla yükümlü oldukları düzenlemelerin yakın takipçisi olacağız."    

İSTEK OKULLARI'NDAN VELİLERE BİLGİLENDİRME

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarda yüz yüze eğitimle ilgili çalışmaları sürerken İstek Okulları'ndan velilere bilgilendirme maili geldi. Buna göre İstek Okulları yüz yüze eğitimlerine 31 Ağustos'da başlayacak.

Velilere gönderilen bilgilendirme mailinin içeriği ise şöyle:

Sayın Velimiz,
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Müdürlüğünden gelen 16915068 sayılı karar doğrultusunda Anaokulumuzda 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü yüz yüze eğitim başlayacaktır.
Program detayları bireysel tanışma toplantılarınızda açıklanacaktır.
Bilgilerinizi rica ederiz.
 
Saygılarımızla,
İSTEK Kemal Atatürk Okulları Yönetimi

 

Etiketler :