Minibüs sürücüsü vicdanına yenik düştü

Denizli'de 2 gün önce bir minibüs şoförünün vurup kaçtığı 26 yaşındaki genç kuryenin ölün anı kameralardan izlendi.

Denizli'de 26 yaşındaki Enes Dailli'nin katil zanlısı teslim oldu

Olay, Denizli şehir merkezinde bulunan İzmir, Antalya ve Ankara karayollarının kesiştiği Üçgen Kavşağı'nda geçen 27 Şubat Cumartesi saat 24.00 sıralarında meydana geldi. Bir pizzacıda motosikletli kurye olarak çalışan Enes Dailli'nin (26) minibüsün altında yaklaşık 800 metre sürüklendiği anların güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Yol ortasında kaza yapmış bir motosiklet gören sürücüler, polise ihbarda bulundu. Olay yerine giden trafik ekipleri, Üçgen Kavşağı'nın Ankara karayolu istikameti çıkışında kaza sonucu hasar görmüş pizza şirketine ait motosiklet, cep telefonu ve bir araca ait 16 JN 408 plaka buldu.

1 saat sonra acı gerçek ortaya çıktı

Dailli'yi polisle birlikte yakınları da başta hastaneler olmak üzere her yerde aramaya başladı. Hastanelerde motosiklet kazası sonucu yaralanan bir kişiye rastlanmazken yaklaşık bir saat sonra gelen ihbarla gerçek ortaya çıktı. Polise, kaza yerine 800 metre uzaklıkta karayolu kenarında Dokuzkavaklar Mahallesi 2045 sokakta alkollü bir kişinin sokak ortasında yattığı ihbarı yapıldı. İhbar üzerine sokağa, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibi, sokakta kanlar içinde bulunan kişinin öldüğünü tespit etti. Yapılan incelemede cansız bedenin, Üçgen kavşağında bulunan motosikleti kullanan Enes Dailli olduğu tespit edildi. Polis ekipleri çevrede güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

Kamera görüntüleri incelendi.

Kamera kayıtları incelemesinde Dailli'nin kullandığı motosikleti kaydırıp, Antalya istikametinden gelen bir minibüsün altına girdiği, ardından da minibüs sürücüsünün durmayıp, altına aldığı Dailli'yi yaklaşık 800 metre sürükleyerek sokak arasına kadar gidip ölüme terk ettiği görüldü. İşyerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarında Dailli'nin minibüs altında sürüklenirken görüntüsü yer alıyor. Olay yerinden kaçan minibüs sürücüsü Osman Kocayacı, dün polise teslim oldu. Kocayacı, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

3. Sayfa