‘MİT, Suriye ile görüştü’ iddiasına Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan yanıt

‘MİT, Suriye ile görüştü’ iddiasına Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan yanıt

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "MİT-Suriye görüşmesi" iddiası üzerine, "İstihbarat düzeyinde görüşmeler olabilir" dedi.Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında, dış politika gündemine...

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "MİT-Suriye görüşmesi" iddiası üzerine, "İstihbarat düzeyinde görüşmeler olabilir" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında, dış politika gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çavuşoğlu, "MİT-Suriye görüşmesi" iddiası üzerine, "İstihbarat düzeyinde görüşmeler olabilir" dedi.

Çavuşoğlu eski adıyla ÖSO, yeni adıyla Suriye Milli Ordusu (SMO) askerlerine vatandaşlık verileceği iddiaları üzerine ise "Bu tamamen gerçek dışı. Suriyeliler üzerinden muhalefetin çok yanlış tutumları oluyor. Bunun bir insani dram olduğunu çabuk unutuyoruz. O iddiaların hiçbirisi doğru değil" açıklamasında bulundu.

Reuters haber ajansına konuşan bir Türk yetkili, YPG'ye karşı mücadelenin de masada olduğu bir toplantıda, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ile Suriye istihbaratının başı Ali Memlük'ün görüştüğünü açıklamıştı.

Suriye resmi haber ajansı SANA da Rusya, Türkiye ve Suriye temsilcilerinin Moskova’da bir araya geldiğini iddia etmişti.

Politika