AKP ve İBB MOBESE tartışması sürüyor!

AKP ve İBB MOBESE tartışması sürüyor!

AKP’li vekil Hasan Turan, İBB’nin ağaç kesimine dair MOBESE görüntülerini yayınladı. Daha önce de İmamoğlu’nun MOBESE görüntüleri sızdırılmıştı.

AKP İstanbul Milletvekili Hasan Turan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ağaç kesimine dair MOBESE görüntülerini Twitter hesabından paylaştı.

Turan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İBB’nin Beşiktaş’taki 112 tane çınar ağacını kesmesi bir çevre katliamıdır. Medeniyet katliamıdır. İstanbul’umuzun tarihine şahitlik eden çınar ağaçlarının kesilmesi tarih katliamıdır. Buna tepkisiz kalan sözüm ona çevre derneklerini, STK’ları ve çevrecileri ibretle izliyoruz. İstanbullu hemşehrilerim Çınarlarımız İBB’nin ihmali yüzünden bir bir doğranıyor. Bu çevre katliamı ne zaman son bulacak? Bu gaddarlıktan kaç tane daha ağaç nasibini alacak? Sözde çevreciler, duyar kasanlar neden sessizsiniz? Politik duruşunuz gerçekleri görmeye engel mi oluyor?” ifadesini kullandı.

Turan şunları kaydetti: “Aziz İstanbullular; hep beraber çınarlarımıza sahip çıkalım. Çınar ağaçlarımız ihmalkarlıktan ve beceriksiz yönetimden dolayı ölmesin. Çınara sahip çıkmak, Tarihe sahip çıkmaktır, Medeniyete sahip çıkmaktır. Bu katliama sessiz kalmayalım. Yeni katliamları durduralım.”

ERDOĞAN TALİMAT VERMİŞTİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul milletvekillerine, İstanbul’da Çırağan Caddesi’ndeki 112 tarihi çınar ağacı kesilmesini daha çok gündeme getirmelerini belirterek, “Bu iş CHP’yi bitirir” demişti.

MOBESE TARTIŞMASI: İMAMOĞLU ‘BAŞKANLAR DİNLENİYOR’ DEMİŞTİ

Daha önce de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Sarıyer’de bir balıkçı restoranına giriş görüntülerinin servis edilmişti. İmamoğlu’nun avukatları, görüntülerin yasadışı servis edildiği iddia etmiş ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe yazmıştı.

İmamoğlu, MOBESE kameraları aracılığıyla takip edilmesi ve kayıtların servis edilmesine ilişkin ise, “MOBESE kayıtlarının ortaya çıkarılması çok mühim meseledir. Bir hayati meseledir ve örnek teşkil eder. Böyle normalleştirdiğimiz zaman bu süreci Allah hepimizi korusun yani. Devletimize, milletimize, hukuka zarar verir. Bana dediler ki, ‘Kime güveniyorsunuz?’ Ben devletime güveniyorum, hukuka güveniyorum, milletimize güveniyorum. Bir de yaradana sığınırım yani bunun dışında insanın güvencesi olmaz ki. Allah korusun herkesi” uyarısında bulunmuştu.

Muhalefetteki belediyelerin başkanlarının dinlendiği iddiasına için de İmamoğlu şu açıklamayı yapmıştı: “Sayın Kılıçdaroğlu bu konuyu gündeme getirdiğinde ne yazık ki o dönemde ‘Bu bir iddia mıdır?’ diye yorumlandı. Hatta genel başkanımız hakkında bir Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu. Soruşturma da başlatıldı lakin görünüyor ki öyle yani bir gerçek. O kadar gözleri dönmüş ki tabiri caizse magazin meselesinin içerisine dahil olacak şekilde, polisin bütün imkanlarını kullanacak kadar da gözleri dönmüş. Yani bu kadar enteresan bir durumdayız.”

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem