Model Dilara Kurşun’a ‘cinsel saldırı’da beraat kararı

Model Dilara Kurşun’a ‘cinsel saldırı’da beraat kararı

Model Dilara Kurşun‘u ormanlık alana götürerek darp edip, cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Tufan Kılıç hakkında beraat kararı verildi.

Model Dilara Kurşun’a, eski sevgilisi Tufan Kılıç tarafından darp ve cinsel saldırı uygulandığı iddiasına ilişkin davada karar çıktı. Mahkeme Kılıç için beraat kararı verdi.

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, müşteki Dilara Kurşun ve tutuksuz sanık Tufan Kılıç’ın avukatları katıldı.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanığın yüklenen suçları işlediğine dair müştekinin soyut beyanı haricinde cezalandırılmasına yeter, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğini kaydetti. Mütalaada, sanığın “hakaret, “tehdit” ve “nitelikli cinsel saldırı” suçlarından beraatine karar verilmesi talep edildi.

Mütalaaya karşı beyanda bulunan Dilara Kurşun’un avukatı sanığın cezalandırılmasını isterken, sanığın avukatı da beraate ilişkin talebini dile getirdi. Mahkeme heyeti, sanık Tufan Kılıç’ın üzerine atılı “tehdit”, “hakaret” ve “nitelikli cinsel saldırı” suçlarını işlediğinin sabit olmaması nedeniyle beraatine karar verdi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Tufan Kılıç’ın 14 Haziran 2021’de müşteki Dilara Kurşun’u ormana götürerek cinsel saldırıda bulunduğu belirtilmişti. İddianamede, sanığın “nitelikli cinsel saldırı”, “hakaret” ve “tehdit” suçlarından 14 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yargı