Mohammed Alsaloussi, Chelsea'ye gözünü dikti

Mohammed Alsaloussi, Chelsea'ye gözünü dikti

Şeyma Subaşı ve Mısırlı sevgilisi Mohammed Alsaloussi bir kez daha ayrılma kararı aldı. Alsaloussi’nin şu sıralar gündeminde Chelsea’yı satın almak var.

Forbes Monaco, Mısırlı milyarderin Premier Lig Takımı Chelsea’nın peşinde olduğunu iddia etti. Mohammed Alsaloussi, Chelsea için teklif verdiği bile öne sürüldü.

ABRAMOVİÇ NEDEN İSTİFA ETMİŞTİ?

Rus milyarder, Kremlin ile bağlantısı nedeniyle Chelsea’yi satmak zorunda kalırken Premier Lig’deki diğer kulüpler de inceleme altına alındı.

Rusya-Ukrayna savaşı, sporun özellikle görünür ve önemli bir yatırım aracı olduğu Birleşik Krallık’taki uluslararası finansmana ışık tuttu.

Oligarklar ve Vladimir Putin’e yakın olan Ruslar, Birleşik Krallık hükümeti tarafından yaptırıma uğradı ve Chelsea’nin sahibi olan Roman Abramovich’i en yüksek profilli dava haline getirdi.

Varlıkların dondurulmasıyla kulübün varlığı tehdit altındaydı ve sadece özel bir lisansla erkek ve kadın takımlarının maçlara çıkmasına izin verildi.

BAYRAK DA TALİP OLMUŞTU

İş insanı Muhsin Bayrak da Chelsea’yi satın almak için talip olmuştu. Sonradan yaptığı açıklamada Bayrak, teklif verilmesi için tanınan son teslim gününe yetişemediklerini, bunun açık artırma prosedürüyle ilgili bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını ve bundan çok üzgün olduğunu ifade etmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin