Mudanya’da tüm yapılara ‘Peyvaj Vizesi’ zorunluluğu getirildi

Mudanya’da tüm yapılara ‘Peyvaj Vizesi’ zorunluluğu getirildi

Gerek yatırımlarla gerekse de turizm potansiyeliyle hızla büyüyen Mudanya’da sağlıklı kentleşme adına önemli bir adım atıldı. Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi ile yapılan protokol gereği kenteki tüm yapılara nitelikli...

Gerek yatırımlarla gerekse de turizm potansiyeliyle hızla büyüyen Mudanya’da sağlıklı kentleşme adına önemli bir adım atıldı. Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi ile yapılan protokol gereği kenteki tüm yapılara nitelikli yeşil alanların oluşması için “Peyzaj Vizesi” zorunluluğu getirildi.

Mudanya Belediyesi, sağlıklı kentleşme ve “Daha yeşil bir Mudanya” adına Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi ile protokol imzaladı. Potokol gereği, uygulamaya geçirilen ruhsat eki niteliğindeki peyzaj projelerle yapı kullanma izni aşamasında uygulanan peyzaj projesinin uygunluğu ilgili meslek odasınca kontrol edilecek.

“Peyzaj Vizesi” olmayan yapılar, tamamlanmış kabul edilmeyecek

Hızla gelişen Mudanya’da her yıl yeni yapılan bina sayısı ve yerleşim birimi artarken, “Peyzaj Vizesi” olmayan yapılar, tamamlanmış kabul edilmeyecek. Mudanya’nın sağlıklı büyümesi adına önemli bir adım attıklarını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bundan sonra Mudanya’da yapıların çevresi daha yaşanabilir olmalı. Hep beraber daha yeşil, sokaklarında en güzel çiçeklerin yetiştiği bir kent yaratacağız.

Foto: “Daha yeşil bir Mudanya” adına Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şubesi ile protokol imzaladı.

Kurum olarak kentin yararına olacak her türlü projeye katkı koymaya hazırız” diye konuştu. Peyzaj Mimarları Odası Bursa İl Temsilcisi Necla Yörüklü ise katkılarından dolayı Başkan Türkyılmaz’a teşekkür ederek, “Mudanya bir kez daha farkını gösterdi. Hayata geçirilen bu proje ile Mudanya adına bir milat oluşturdunuz. Bu uygulama nitelikli yeşil alanların oluşmasına öncülük edecektir” dedi.

Politika