Murat Ongun paylaştı: İstanbul için fırtına ve yağış uyarısı

Murat Ongun paylaştı: İstanbul için fırtına ve yağış uyarısı

İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren soğuk ve yağışlı hava etkili olacak. Kuvvetli rüzgar ve yağmurlu havanın birkaç gün devam etmesi bekleniyor. İBB Sözcüsü Murat Ongun da sosyal medya hesabından uyarıda bulundu.

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından İstanbullulara fırtına ve yağış uyarısı yaptı. Ongun, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava durumu nedeniyle paylaşımda bulundu.


Ongun, “İstanbul bu akşam saat 18.00 itibari ile Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Fırtınanın hızı saatte 85 km'ye kadar çıkacak ve Çarşamba gününe kadar devam edecek” dedi.

AKOM verilerine göre İstanbul'da hafta ortasına kadar hızı saatte 50-80 kilometreyi bulan fırtına ile birlikte yer yer kuvvetli sağanak yağmur geçişlerinin yaşanması bekleniyor. Salı günü kentte sıcaklıklar 3-5 derece arasında değişecek ve gün boyu kuvvetli sağanak yağmur bekleniyor. Çarşamba günü de çok bulutlu, hafif yağmurlu bir hava hakim olacak. Perşembe günü yağış ve fırtına İstanbul'u terk edecek.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekoloji