Ne zamandır duymuyorduk: Erdoğan 28 Şubat'ı tekrar hatırladı!

Ne zamandır duymuyorduk: Erdoğan 28 Şubat'ı tekrar hatırladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda açıklamalarda bulundu.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:1923 İzmir İktisat Kongresi'nde rahmetli Menderes'in attığı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

1923 İzmir İktisat Kongresi'nde rahmetli Menderes'in attığı adımı tam manasıyla hayata geçirmek bize nasip oldu.

İşçilerimizin yüzde 1'ini bile temsil etmeyen yapıların huzurumuzu bozmasının önüne geçtik. Marjinal kesimlerin oyunlarını, işçilerimizin yanından dimdik durarak bozduk.

Eski dönemin kötü görüntülerini geride bıraktık. 1 Mayıs'ta kavga, gürültü hiç yok. Eylemciliği profesyonel meslek hale getirenler ortalığı karıştırmak istiyor ama milletin itimadı kalmadı.

İETT'de işçi olarak hayata başlamış, cumhurbaşkanlığına kadar gelmiş bir kardeşinizim. Bizim kültürümüzde emeğin çok ayrı bir yeri vardır. Batı'da emekçi konusu Sanayi Devrimi sonrası çok acı tecrübelerle gündeme gelmiştir.

Üretim ve alın terini, kazanç ile hakkaniyeti birbirinden ayırmıyoruz. Adaletin olmadığı yerde zulüm vardır. Zulüm bizim inancımızda küfre eş değerdir. Sosyal barışı onlar çatışma üzerinden, biz ise uzlaşma ile inşa etmeyi esas alırız.

İşçilerin hak arama mücadelelerini değerlendirirken, üyesi olduklarını sendikaları kriter almadık

31 Mart seçimlerinin ardından kimi belediyelerde işe giriş tarihlerine, bağlık oldukları sendikalara bakıldığı gibi üzücü haberler alıyoruz.

'28 ŞUBAT KAFASI'

Kimi sendikaları makbul, kimi sendikaları öteki olarak gören kafa, 28 Şubat dönemi kafasıdır. Birileri bu kafayı yeniden hortlatmaya çalışıyor.