Neslican Tay’ın durumu hakkında doktorundan son dakika açıklaması! Neslican Tay’ın sağlık durumu nasıl?

Neslican Tay’ın durumu hakkında doktorundan son dakika açıklaması! Neslican Tay’ın sağlık durumu nasıl?

Daha önce 3 kez kanseri yenmesine rağmen 4. kez bu hastalığa yakalanan ve tekrardan yaşam mücadelesi içine giren Neslican Tay, sosyal medyada kansere karşı

Daha önce 3 kez kanseri yenmesine rağmen 4. kez bu hastalığa yakalanan ve tekrardan yaşam mücadelesi içine giren Neslican Tay, sosyal medyada kansere karşı verdiği savaş ve mücadele ile tanınıyor.

Daha önce 3. Kez yendiği kansere 4. Defa yakalanan ve verdiği savaş ile sosyal medyanın gündemine oturan Neslican Tay'ın bacağında bulunan Tümör nedeniyle 2018 yılında bir bacağı kesilmişti. Verdiği güçlü mücadele 7'den 70'e herkes tarafından takdir gören Neslican Tay'ın sağlık durumu nasıl? Bilindiği üzere genç kadın geçtiğimiz günlerde hastaneye yatırılmıştı. Konuyla ilgili sosyal medyadan destekler çığ gibi büyürken, hastaneden de son dakika açıklaması geldi.

Daha önce 3 kez kansere yakalanıp yenmeyi başaran Neslican Tay'ın 4. kez kansere yakalandığı belirtilmişti. Genç kızın yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenildi. Konuyla ilgili sosyal medyada oldukça fazla bir destek gelirken, hastaneden de açıklama geldi...

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Neslican Tay'ın tedavi gördüğü Medipol Mega Üniversite Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı'ndan son duruma ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Medikal Direktörü Prof. Dr. Gazi Yiğitbaşı, kanserle mücadele eden üniversite öğrencisi Neslican Tay'ın, yapılan multidisipliner klinik değerlendirmeler neticesinde 15 Eylül Cumartesi saat 12.06'da yoğun bakım ünitesine alınma gerekliliği oluştuğunu, hastanın tedavisinin ilgili tüm branşların yakın takibi ile devam ettiğini bildirdi.

Yiğitbaşı yaptığı yazılı açıklamada, Neslican Tay'ın tedavisi devam etmekte olan hastalığına bağlı semptomların artması nedeniyle 6 Eylül Cuma günü hastanelerine başvurduğunu anımsatarak, hastanın son durumuna ilişkin şu bilgileri paylaştı:

"Yapılan multidisipliner klinik değerlendirmelerimiz neticesinde 15 Eylül Cumartesi saat 12.06'da yoğun bakım ünitemize alınma gerekliliği oluşmuştur. Hastamızın tedavisi, ilgili tüm branşlarımızın yakın takibi ile devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bahçeşehir Üniversitesi öğrencisi Neslican Tay, sosyal medyada, bir bacağının kesilmesine neden olan kansere karşı verdiği mücadeleyle tanınıyor.

NESLİCAN TAY KİMDİR?

Bursa doğumlu, 20 yaşındaki Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize'de tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık okumak isteyen Neslican, puanı iyi olmasına rağmen hedefindeki okulu kazanabilmek için tekrar üniversiteye hazırlandı. Araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican, üniversite sınavına girdi ve şu an Bahçeşehir Üniversitesi'nde psikoloji eğitimi görüyor.