Netflix, anime dizisi Dragon Age: Absolution’ı Aralık ayında gösterime sunacak

Netflix,  anime dizisi Dragon Age: Absolution’ı Aralık ayında gösterime sunacak

Bir sonraki Dragon Age oyunu hala çok uzakta, ancak bu durum animasyon serisinin önüne geçmiyor. Netflix, altı bölümlük anime dizisi Dragon Age: Absolution’ı Aralık ayında gösterime sunacağını duyurdu.

Dragon Age teaser fragmanı pek bir şey göstermiyor, ancak yeni bir destan çok yakında diyebiliriz ve tabii ki bolca sihir ve kanlı kılıç oyunu da gelecek. Red Dog Culture House (Love, Death & Robots yapumcısı) projenin yapımcılığını üstleniyor. Guardians of the Galaxy dizisinin yapımcısı Mairghread Scott, showrunner olarak görev yapıyor. Bu kesinlikle Netflix için yeni bir proje değil. Castlevania’dan yaklaşmakta olan Cyberpunk 2077 serisine kadar, Netflix’te halihazırda mevcut veya yapım aşamasında olan oyunla ilgili anime şovları var.

Dragon Age animasyonu Netflix'e geliyor!

Bununla birlikte, bu prodüksiyonun uzun süredir uykuda olan bir franchise için yeni bir oyun (Dreadwolf) için hazırlık aşamasında olması dikkate değer bir detay. Yayın akışı devi Netflix son dönemlerde fazlasıyla animasyon ve anime tarzı yapımlara yönelmiş durumda diyebiliriz. Bunun sebebinin Squid Game ile gelen başarıdan da kaynaklandığı düşünülüyor. Zira son dönemlerde Asya yapımlarına olan ilgili eskiye kıyasla çok daha fazla artmış durumda. Bu da daha fazla animasyon ve anime serisi anlamına geliyor. Avatar hayranlarının da yakından takip ettiği bu seri de platform için büyük bir izleyici kitlesi yaratabilir.

Twitter yeni tweet raporlama araçlarını herkese sundu