Netflix, şimdi de bambaşka bir yapım ile milyonları peşinden sürüklüyor

Netflix, şimdi de bambaşka bir yapım ile milyonları peşinden sürüklüyor

Çevrimiçi video izleme platformları arasında hala en ünlüsü konumunda olan Netflix, liderlik koltuğunu kaptırdığı rakibi Disney’den tahtını geri alabilmek için var gücüyle uğraşıyor.

 Şirket birçok farklı strateji ile kullanıcı sayısını arttırmaya çalışırken, tabi ki en önemli olan şeyi yani içerik kalitesini de es geçmiyor.

Netflix artık kendi oyuncu etiketinizi oluşturmanıza izin veriyor

Geçtiğimiz yıla Squid Game dizisiyle damgasını vuran ve uzun haftalar boyunca gündemdeki yerini korumayı başaran başarılı platform, bu sene de DAHMER: Monster: The Jeffrey Dahmer Story isimli yapımıyla benzer bir başarıya ulaşmak istiyor. Amerikalı medya devi tarafından paylaşılan ve haftalık en çok izlenen yapımları görmemizi sağlayan listeye baktığımız zaman, bu dizinin en yakın rakibinin 3 katından fazla izlendiğini görüyoruz.

Netflix ek ücret almaya başlayacak!

Öyle ki henüz platformdaki yerini alalı sadece birkaç gün olan DAHMER, daha şimdiden 196.200.000 saat izlenme sayısına ulaştı. Listenin ikinci sırasında yer alan Fate: The Winx Saga: Season 2’nin toplam izlenme saatinin 60.970.000 olduğu düşünüldüğünde, aradaki farkın ne kadar bariz olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

netflix oyunları

Listenin üçüncü sırasına baktığımız zamansa, farkın iyiden iyiye açıldığını görüyoruz. Buna göre, geçtiğimiz haftaların lideri olan Cobra Kai: Season 5, bu haftayı 38.120.000 saat ile üçüncü sırada geçirmiş. Şimdi asıl merak edilen şeyse, DAHMER: Monster: The Jeffrey Dahmer Story isimli yapımın önümüzdeki haftalarda da bu başarısını sürdürüp sürdüremeyeceği. Bu sorunun yanıtını ise hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Popüler Samsung modeli Android 13 güncellemesi alıyor!