Netflix ’ten Apple’ı üzecek haber

Netflix ’ten Apple’ı üzecek haber

Genel olarak video servisi denildiğinde akla gelen ilk isim Netflix. Dolayısıyla, Apple Netflix ile rakip olmaya hazırlanıyor diyebiliriz.

Bilindiği üzere Apple 25 Mart’ta bir etkinlik düzenleyecek. Düzenlenecek olan bu etkinlikte Apple’ın yeni video servisini duyurmasına kesin gözüyle bakılıyor. Genel olarak video servisi denildiğinde akla gelen ilk isim Netflix. Dolayısıyla, Apple bu servis ile rakip olmaya hazırlanıyor diyebiliriz.

Günümüzde video servisi hizmeti sunan pek çok isim mevcut. Fakat genele bakıldığında global pazarda başarılı olan isim sayısı bir eldeki parmak sayısını geçmiyor. Amerika ve Avrupa da video servisleri arasındaki rekabet Amazon ve Netflix arasında geçse de ülkemizde  açık ara 1 numarada yer alıyor.

netflix

Netflix’in dünya genelinde en değerli şirketler arasına girmesi ve son dönemde dev bütçeli ABD yapımlarıyla yarışmaya başlaması Apple’ın da dikkatini çekmiş durumda.

Cupertino merkezli şirket bu pastadan pay alabilmek için kendi video servisini kurma kararı aldı. Uzun süredir Tim Cook ve ekibinin bu yönde çalışmalar yürüttüğünü biliyorduk. Cupretinolu şirket şimdiden bazı yapımcılarla anlaşma imzalamış durumda. Peki Netflixservisine özel içerikleri Apple’ın yeni video servisinde yer alacak mı?

Konu hakkında bir açıklamada bulunan NetflixCEO’su Reed Hastings kendi özel içeriklerini başka servisler ile paylaşmayı düşünmediklerini net bir dille ifade etmiş oldu. Böylece Netflix kapıları tamamen kapatmış oldu.

Netflix yeni konsepti yakında başlıyor!

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji