Nişanlı çiftin 'mini etek' kavgasına uzaklaştırma cezası

Nişanlı çiftin 'mini etek' kavgasına uzaklaştırma cezası

Trabzon'da S.A. (25), mini etek giydiği gerekçesiyle tartıştığı nişanlısı Z.K.'nin (17) şikayeti üzerine 'hakaret, tehdit ve cinsel istismar' iddiasıyla

Trabzon'da S.A. (25), mini etek giydiği gerekçesiyle tartıştığı nişanlısı Z.K.'nin (17) şikayeti üzerine 'hakaret, tehdit ve cinsel istismar' iddiasıyla gözaltına alındı. Suçlamaları reddeden S.A., mahkemece 1 ay uzaklaştırma cezası verilerek, serbest bırakıldı.

Kentte yaşayan Z.K. adlı genç kız, doğum gününü kutlamak için nişanlandığı S.A. ile buluştu. Ancak S.A., etek boyunun kısa olduğu gerekçesiyle genç kıza tepki gösterince tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Z.K., polis merkezine giderek, kendisine hakaret, tehdit ve cinsel istismarda bulunduğunu öne sürdüğü S.A.'dan şikayetçi oldu. Bunun üzerine S.A. gözaltına alındı.  Olayla ilgili 'hakaret, tehdit ve cinsel istismar' iddialarıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Suçlamaları reddeden S.A.’ya, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece 30 gün uzaklaştırma cezası verilerek serbest bırakıldı. Genç kıza da aynı süreyle koruma kararı verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam