Numan Kurtulmuş: Yarınlara doğru yüzümüzü çevirmiş vaziyetteyiz

Numan Kurtulmuş: Yarınlara doğru yüzümüzü çevirmiş vaziyetteyiz

"Türkiye uzaydaki yarışta da olacak. Birileri bunu hayal edecekler, bizim gerçekleştirdiklerimizi hayal dahi edemiyorlar"

Çerkezköy ilçesindeki bir restoranda gençlerle bir araya gelen Kurtulmuş, "En büyük yatırımımız gençliğe yapılan yatırımdır. Yollar, köprüler, hanlar, hamamlar bunlar yapılır lakin sonuçta bütün bunları daha ileriye götürecek, Türkiye'yi büyük hedeflerine kavuşturacak olan genç nesillerdir ve iyi yetişmiş inançlı, milletine güvenen, değerlerine bağlı, ne istediğini bilen, dünyayı tanıyan, kendisini tanıyan ve bu anlamda da ülkesinin potansiyellerinin farkında olan gençlik bizim en büyük kazanımımızdır. Buna her türlü imkanla destek vermeye gayret ediyoruz" diye konuştu.

"Yarınlara doğru yüzümüzü çevirmiş vaziyetteyiz"

Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Bu Anadolu kıtasında büyük medeniyetler geldi geçti. Bu medeniyetlerin içerisinde hem İslam döneminin İslam medeniyetleri hem öncesindeki büyük medeniyetler oldu. Bizim ecdadımız 3 kıtaya 7 iklime söz sahibi olan büyük bir medeniyeti ortaya koydu. Bu birikim bizim için de büyük bir imkandır. Ancak bunu söylerken sadece geçmişte kalarak değil hani diyoruz ya 'biz geçmişle gelecek arasında bir köprüyüz', kökü mazide olan atiyiz. Yani köklerimiz mazidedir lakin gözümüz, gönlümüz, hedefimiz gelecektir. Geleceğe doğru yüzümüzü, yarınlara doğru yüzümüzü çevirmiş vaziyetteyiz ve nasıl olur da yeniden Türkiye'yi güçlü şekilde ileriye taşıyabiliriz, hazırlayabiliriz. Bunun için dertli olmak lazım. Bunun için bazıları 'ya çok hayal görüyorsunuz' biz Türkiye siyasetinde nice 'hayal görüyorsunuz' diyerek kendileriyle bir şekilde neredeyse dalga geçilen büyük siyasilerin Türkiye'nin geçmişine damga vurduğunu biliyoruz. Rahmetli Menderes'e de rahmetli Özal'a da rahmetli Erbakan'a da söyledikleri hayalleri dolayısıyla o ufukları dolayısıyla 'ya hayal görüyorsunuz' dediler. Allah’a çok şükür onların neredeyse planladıkları, tahmin ettikleri şeylerin büyük çoğunluğu bugün oldu. Aynı şekilde Tayyip Erdoğan'a AK Parti'ye de birçok proje söylendiği zaman hayal görüyorsunuz deniyordu çok şükür bu projelerin neredeyse tamamı gerçekleşti, daha da ileriye doğru gidiyoruz."

"Vesayet odakları geride kaldığı için TOGG'u yapabildik"

Türkiye'de devrim niteliğinde yatırımlar yapıldığını söyleyen Kurtulmuş, hedefi olmayanın bu ülkeye bir hizmet edemeyeceğini ifade etti. Türkiye'de birçok şeyin değiştiğini ifade eden Kurtulmuş, "Sorumuz şu, iyi Türkiye aynı Türkiye, imkanlar aynı imkanlar, insanlar da aynı insanlar. Ne değişti de Türkiye bunları yapabildi. Değişen şey zihniyettir. İşte AK Parti'nin 20 yıl içerisinde Türkiye'deki bence en önemli, sayın, yüzlerce yaptığı büyük işi sayarsınız lakin yapmış olduğu en büyük iş zihniyet devrimini gerçekleştirmiş olmasıdır" değerlendirmesinde bulundu.

"Bu ülkede artık milletin sözünden başka, milletin egemenliğinden başka, milletin reyinden başka hiçbir güç merkezi yoktur" diyen Kurtulmuş, "Efendim 'falanca güçlü çevre, falanca loca, falanca iç ve dış vesayet odağı, falanca ekonomik çevre, falanca askeri vesayet odağı, sivil vesayet odağı' bunların hepsi geride kalmıştır. Vesayet odakları geride kaldığı için TOGG'u yapabildik sevgili gençler" dedi.

"İHA'larımızla SİHA'larımızla övünüyoruz"

Önceden İHA'ları ve SİHA'ları modernize edebilmek için uğraştıklarını anlatan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Dün gibi hatırlıyorum daha birkaç sene evvel, yani bu iktidar zamanında yabancılardan İHA, SİHA alabilmek ya da onlardan bizim İHA'larımızı SİHA'larımızı modernize edebilmek için ne kadar çok uğraştığımızı hatırlıyorum. Yok kongreye girdi, girmedi, verdiler, vermediler bir şekilde oyaladılar. İyi ki de oyaladılar, çok şükür kötü komşu adamı ev sahibi yapar. Türkiye bugün dünyada İHA ve SİHA'larda dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi oldu. Örnek verebilirim, şunu söylemek istiyorum, vesayet düzenleri sadece sandıktan çıkan iradeye karşı çıkmıyor, aynı zamanda milletin iradesiyle daha ileriye gitmesinin önünü de tıkayan bir mekanizma olarak faaliyet gösteriyor. Çünkü dışarıda bağlı oldukları bazı çevreler güçlü ve büyük Türkiye istemiyorlardı. Allah'a çok şükür Türkiye'nin 72 yıllık çok partili siyasi hayatında ben buna mili siyaset çizgisi diyorum, rahmetli Menderes'i, Özal'ı Erbakan'ı, Muhsin Yazıcıoğlu'nu bunları unutmadan bu çizgi içerisinde bugün bu çizginin temsilcisi AK Parti'dir, Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu çizgiyi Türkiye'de milli olanı diriltmek ve mili bir kalkınma hamlesine geçekleştirmek için mücadele etti."

Kurtulmuş, Türkiye'nin bugün çok güçlü bir noktaya geldğinin altını çizerek, "Şimdi sadece F-35 tartışmasını, bilmem F-16 tartışmasını S-400 tartışmasını takip ediyorsunuz. Bu tartışma nedendir biliyor musunuz? Elin oğlu biliyor ki Türkiye bu istikamette güçlü yürüyüşüne devam ederse Allah'ın izniyle Türkiye en yakın zamanda kendi uçağını tamamen kendisi üretecek ve kendi hava savunma sistemlerini de kendisi kuracaktır. Birinci, AK Parti’nin en büyük başarısı bu vesayet düzenlerini bitirmiş olmasıdır. Artık milletin, sizin reyinizin üstünde hiçbir gücün görüşü kabul edilemez. Bu noktada 15 Temmuz gecesi millet inançla sahaya çıkarak son darbecileri de Türkiye’nin gündeminden atmış ve Türkiye vesayeti, tarihin çöplüğüne gömmüştür. Ne yazık ki birileri de vesayet düzenlerine özlem duyuyor" dedi. 

"Türkiye uzaydaki yarışta da olacak"

Çorlu ilçesinde bir yurdu ziyaret ettiğini belirten Kurtulmuş, "Bu yurtta kalan 7 mühendislik öğrencisi hazırlıklarını yapıyorlar. Geçen sene girmişler bu sene de TEKNOFEST yarışlarına katılarak kendi ürettikleri İHA ve SİHA'larla dereceye gireceklerini hayal ediyorlar" dedi.

Türkiye'nin uzay üssü ve uzay araçlarının da olacağını ifade eden Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Türkiye uzaydaki yarışta da olacak. Birileri bunu hayal edecekler, bizim gerçekleştirdiklerimizi hayal dahi edemiyorlar. Sevgili kardeşlerim hayaliniz olacak, hedefiniz olacak. Kendinizle ilgili, ülkenizle ilgili, çevrenizle ilgili ve dünyayla ilgili bir hayaliniz olacak. Bizim hedefimiz sadece yeniden güçlü bir Türkiye kurmak değil aynı zamanda bu altyapının üzerinde Türkiye yüzyılını da hep beraber inşa etmektir. Yani içeride vesayet düzenlerini yıkmış ve geride bırakmış olan Türkiye'nin hedefi çok daha güçlü bir Türkiye'dir." (AA)

Etiketler :