Numan Kurtumuş: 'Menfaat için buralarda dolananlarla artık yürüyecek bir metre yolumuz yok'

Numan Kurtumuş: 'Menfaat için buralarda dolananlarla artık yürüyecek bir metre yolumuz yok'

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İl Danışma Meclisi toplantısında açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, ''Kendi şahsına menfaat sağlamak için buralarda dolananlarla artık yürüyecek bir metre yolumuz yoktur.'' dedi.AKP Genel...

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İl Danışma Meclisi toplantısında açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, ''Kendi şahsına menfaat sağlamak için buralarda dolananlarla artık yürüyecek bir metre yolumuz yoktur.'' dedi.

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin Uşak İl Başkanlığının Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Buradan konuşma yapan Numan Kurtulmuş, “Önümüzdeki dönem dünya ve Türkiye siyaseti için yeni bir dönem olduğu gibi AK Parti için de yeni bir dönemdir. Açıkçası artık Tayyip Erdoğan'ın siyasi karizmasının arkasına sığınarak siyaset yapma devri geride kalmıştır. Bizim üzerimize düşen, onun üstüne yük olmak değil onun yükünü almaktır" dedi.

Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Her bir siyasi aktörümüz, halkta karşılığı olan, motivasyonu olan, bilgisi, ahlakı olan, halkın sevdiği insanlardan oluşmalıdır. İşte son seçimlerde bazı seçim bölgelerinde aldığımız sonuç bunun çok açık bir göstergesidir. Artık sadece Cumhurbaşkanımızın resmini koyarak, 'Biz onun adayıyız' diyerek seçim kazanma devri geride kalmıştır. Onun için AK Parti siyaseti de yeni bir döneme giriyor. Söylem olarak tabiri caizse bu cıvataları sıkıştıracağız, yerli, milli olmak, demokrat olmak, reformcu olmak, kuşatıcı ve kapsayıcı olmak konusunda söylemlerimizi daha güçlü hale getirerek Allah'ın izniyle yolumuza devam edeceğiz."

Numan Kurtulmuş, şahsi menfaat düşünenlerle işlerinin olmadığını dile getirerek şöyle dedi:

"Çok açık söylüyorum, AK Parti'yi bir geçim kapısı olarak görenler, AK Parti'nin bu büyük siyasi mücadelesi üzerinden kendi şahsına menfaat sağlamak için buralarda dolananlarla artık yürüyecek bir metre yolumuz yoktur."