ÖDP'den Filistin açıklaması

ÖDP'den Filistin açıklaması

"Gün, "Katil İsrail Filistin'den Defol" deme günüdür" denilen açıklama şöyle:"İşgalci İsrail devleti, ABD emperyalizmiyle birlikte Ortadoğu halklarına saldırmaya, Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 1967 yılından bu yana Filistin'i...

"Gün, "Katil İsrail Filistin'den Defol" deme günüdür" denilen açıklama şöyle:

"İşgalci İsrail devleti, ABD emperyalizmiyle birlikte Ortadoğu halklarına saldırmaya, Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 1967 yılından bu yana Filistin'i kan gölüne çevirmeye devam ediyor.

Faşist Trump'ın Kudüs'ü "Israil'in başkenti" olarak tanıma kararının akabinde ABD büyükelçiliğini Kudüs'e taşımak için harekete geçmesi, savaş ve işgal politikalarını tırmandırmaktan başka bir anlam taşımıyor.

Filistin halkı, İsrail işgaline de, emperyalizmin ayak oyunlarına da HAYIR diyor!

Filistinliler, İsrail'in işgali sonrasında zorunlu göçe maruz kaldığı "Nakba" gününün 70. yılında Siyonist haydut-luğa ve emperyalizme karşı onurlu direnişini sürdürüyor.

#Nakba70 gününde Katil İsrail katliam yapıyor! Filistin halkının üzerine ateş açılması sonucu şuana kadar 37 Filis-tinli direnişçi yaşamını yitirdi ve binden fazlası yaralandı.

Filistin halkı, emperyalizme ve işgal-ciliğe karşı koyarak, tarihine ve geleceğine sahip çıkmanın bilinciyle, onurlu direnişiyle yol göstermeye devam ediyor.

Gün, "Katil İsrail Filistin'den Defol" deme günüdür. "

odp-katil-israil-filistin-den-defol-463436-5.jpg