Önemli açıklama! İşte Davutoğlu’nun partisine katılan yeni isimler…

Önemli açıklama! İşte Davutoğlu’nun partisine katılan yeni isimler…

Gazeteci İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş ve Eren Erdem katıldıkları televizyon programında yeni partilere katılan isimler hakkında bilgileri ilk kez paylaştı.İsmail Saymaz dün akşam yayınlanan programda, Ali Babacan'ın partisinde...

Gazeteci İsmail Saymaz, Barış Yarkadaş ve Eren Erdem katıldıkları televizyon programında yeni partilere katılan isimler hakkında bilgileri ilk kez paylaştı.

İsmail Saymaz dün akşam yayınlanan programda, Ali Babacan'ın partisinde hangi isimlerin olduğunu ve Ahmet Davutoğlu'nun da yeni parti kurma aşamasını anlattı.

İŞTE DAVUTOĞLU'NUN PARTİSİNE KATILACAK İSİMLER

Saymaz, "Ben bugün iki çevreyle de görüştüm. Davutoğlu cephesinde 125 kişilik bir kurucular kurulu geliyor. Kamuoyunun duyduğu bazı isimler var örneğin Etyen Mahçupyan, Hakan Albayrak, Ufuk Karcı.'' dedi

Asıl iki isim var Davutoğlu cephesi ile birlikte hareket etmesi beklenen. Biri eski HDP milletvekili Müslüm Doğan. Doğan'ı aradım, dedi ki "Şu an için görüşüm netleşmedi. Parti programına çeşitli katkılar koydum. Kararım yok ama görüşüyorum" dedi bana. Diğeri ise Mehmet Ali Arslan. Bir de bazı CHP'liler de yer alacak iddiası var. Ama henüz isimlerini doğrulatamadım. " dedi.

"Ali Babacan partisinde ise farklı bir yol izliyor" diyen Saymaz, "Babacan'ın partisinin de Aralık içinde kurulmasın bekleniyor. Eski HDP'li vekillerden Altan Tan gibi isimler partiye yakın" dedi.