Onur Yürüyüşü Bakırköy başvurunun reddedilmesi üzerine Taksim'de yapılacak

Onur Yürüyüşü Bakırköy başvurunun reddedilmesi üzerine Taksim'de yapılacak

17. LGBTİ+ Onur Yürüyüşü, Bakırköy'e yapılan başvurunun reddedilmesi üzerine 30 Haziran Pazar günü saat 17:00'de Taksim'de yapılacak...

17. LGBTİ+ Onur Yürüyüşü, Bakırköy'e yapılan başvurunun reddedilmesi üzerine 30 Haziran Pazar günü saat 17:00'de Taksim'de yapılacak.

İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi, katılımcıları Onur Yürüyüşü için 30 Haziran Pazar günü saat 17:00'de Taksim Fransız Kültür Merkezi önüne çağırdı.

KaosGL'de yer alan habere göre İstanbul Valiliği’nin İstiklal Caddesi’nde Onur Yürüyüşü’ne izin verilmeyeceğini söylemesinin ardından Komite Bakırköy Meydanı'nı talep etmiş ancak valilik burada da yürüyüş yapılmasına izin vermemişti.

Bu yıl 27.'si düzenlenen İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nı Onur Yürüyüşü ile sonlandırmak için komite tüm LGBTİ+'lara ve LGBTİ+fobi karşıtlarına yarın saat 17:00’de Taksim Fransız Kültür Merkezi önüne davet ediyor.

Onur Haftası Komitesi'nin çağrısının tam metni şöyle:

LGBTİ+'lara ve LGBTİ+fobi karşıtlarına çağrı

30 Haziran günü gerçekleştirmeye hedeflediğimiz 17. LGBTİ+ Onur Yürüyüşü için Bakırköy'e yaptığımız başvuru, hukuksuz bir şekilde reddedildi. Yıllardır Onur Yürüyüşü yasağını Taksim bahanesine sıkıştıran valilik, Taksim'in bahane olduğunu bir kez daha gösterdi.

27. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası Komitesi olarak, tüm LGBTİ+'ları ve LGBTİ+fobi karşıtlarını 30 Haziran günü saat 17'den itibaren Taksim Fransız Kültür Merkezi önünde basın açıklamamızı okumak için toplanmaya çağırıyoruz. FKM önünde başlayacak buluşmamızı; Taksim'in tüm sokaklarında dans ederek, slogan atarak, açıklamamızı okuyarak sürdürmeye devam ediyoruz. Önce tüm Taksim'e, ardından da tüm İstanbul ve Türkiye'ye #dağılıyoruz.

Yarın herkesi bizlere destek olmaya ve onurumuzu kutlamaya davet ediyoruz. #HerYürüyüşümüzOnurYürüyüşü

Son Dakika Haberleri