Orhan Uğuroğlu: Enflasyon canavarı milleti fakirleştiriyor Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli seyrediyor

Orhan Uğuroğlu: Enflasyon canavarı milleti fakirleştiriyor Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli seyrediyor

“Bir uyarı daha yapayım Erdoğan; kur korumalı mevduat hesaplarından vazgeç; döviz kurlarını baskılama; yoksa kurlar fena patlar''

Gazeteci Orhan Uğuroğlu, “Zamlar yağıyor Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ittifak iktidarı seyrediyor, enflasyon canavarı milleti fakirleştiriyor Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli seyrediyor” diyerek sitem etti.

Uğuroğlu, hayat pahalılığına dikkati çektiği bugünkü yazısında, “Çaresiz kalan millet kilo yerine tane ve gram ile alışveriş yaparak tencere kaynatmak zorunda kalıyor. Tuzu kuru iktidar ortakları kuru soğanın yüzde 145 artmasını tınmıyorlar bile. Soğan ekmek, çay simit, zeytin ekmek bile hayal oldu” diye yazdı

“Erdoğan 2023 için umut dağıtmaya çalışıyor lakin millet Prof. Dr. Şenol Babuşçu'nun sosyal medya paylaşımından aldığım bu tablonun hesabını elbette seçim sandığında Erdoğan'dan soracaktır” diyen Uğuroğlu şu tabloyu paylaştı:

Uğuroğlu Erdoğan’a şöyle seslendi:

“Bir uyarı daha yapayım Erdoğan; kur korumalı mevduat hesaplarından vazgeç; döviz kurlarını baskılama; yoksa kurlar fena patlar…”

1025647-2.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi