Otizmli öğrenciler yuhalanmıştı... Görevden alındılar!

Otizmli öğrenciler yuhalanmıştı... Görevden alındılar!

Aksaray'da Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda yaşanan otizimli öğrencilerin yuhalanması olayında sorumlulukları bulunan Okul Müdürü ve Müdür Yardımcısı....

Aksaray'da Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda yaşanan otizimli öğrencilerin yuhalanması olayında sorumlulukları bulunan Okul Müdürü ve Müdür Yardımcısı görevden alındı.

Aksaray'da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda veliler, okulda eğitim gören otizmli öğrencilerin sınıflarının kapatılmasını talep etmiş ve okulun çıkış saatinde bir araya gelerek, otizmli çocukları yuhalamıştı.

Valilikten yapılan açıklamada "Aksaray’da bir okulumuzda yaşanan hadise sonrası başlatılan inceleme ve soruşturma hassasiyetle devam etmekte olup, süreçte sorumluluğu görülen Okul Müdürü ve Müdür Yardımcısı, Bakanlık maarif müfettişlerinin teklifi doğrultusunda yöneticilik görevinden alınmıştır," ifadeleri kullanıldı.

Aksaray’daki Mehmetçik İlkokulu'nda 42 özel eğitim öğrencisinin, diğer öğrencilerin velileri tarafından yuhlanıp, okulda istenmediği ortaya çıkmıştı. Okulun bulunduğu mahallenin muhtarı ‘Ben bu çocukları okuldan yollarım’ diyerek kampanya düzenlemişti. Çocukların okula ayrı ayrı girip çıktıkları, farklı kapıları kullandıkları da ortaya çıkmış, kaynaştırma eğitimi verilen yerin tamamen ayrı tutulduğu görülmüştü.

Yaşam