Otogarda dönüş yoğunluğu: Biletler tükendi

Otogarda dönüş yoğunluğu: Biletler tükendi

Tam kapanma kararının açıklanmasıyla şehir dışına akın eden vatandaşlar tam kapanmanın son gününde de yoğunluğa neden oldu. Otobüs biletleri tükendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 günlük tam kapanma kararını açıklaması sonrası vatandaşlar sahil kesimlerine akın etmişti. Artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının önüne geçmek amacıyla yapılan tam kapanma bazı vatandaşlar tarafından 'tatil' gibi algılanmış ve tepkilere neden olmuştu.

Tam kapanmanın sonuna gelindiğinde ise şehir değiştiren vatandaşlar bu kez de dönüş yoğunluğu oluşturdu. 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda dönüş biletlerinin tamamının satıldığını söyleyen firma yetkilileri, yoğunluğun önümüzdeki 2 gün boyunca sürmesini beklediklerini belirtti.

Biletler satıldı

40 yıldır özel bir otobüs firmasında çalışan Halis Tekin, biletlerin tamamının satıldığını söyledi. Tekin, “Dönüş olarak nitelendirdiğimiz seferlerimizi, pazartesiden itibaren bekliyoruz. 2-3 gün İstanbul’a dönüş için arabalarımız dolu. Yoğunluk var, talep çok yüksek seviyede. Zaten doluluk oranı da yüzde 80’lerde. Biletlerin hepsi satıldı. 3-4 gün yerimiz yok denecek derecede talep var. Arabalarımız dolu” diye konuştu.

Tam kapanma sona eriyor yarın mesai baylıyor

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'na eşi ve oğlunu karşılamaya gelen Gökhan Soysal, “Dönüş başladı maalesef. Kapanma bitiyor. Eşim sağlıkçı 15 gün önce gitmişti, döndüler şimdi  malum yarın iş başı” dedi.

Muş'tan gelen  Ali Fırat ise, “Kapanmadan önce gitmiştik, yarın mesai başlıyor. Tatil hep evde geçti. Ailemizle evde oturduk, geldik. Ayın 27’sinde gitmiştik. Karardan hemen sonra gittim. Bahane oldu bize de” diye konuştu.

Son Dakika Haberleri