Oyuncu Emre Kınay'dan Kadıköy Belediye Başkanı adayılığı açılması: Güllük gülistanlık değil

Oyuncu Emre Kınay'dan Kadıköy Belediye Başkanı adayılığı açılması: Güllük gülistanlık değil

Oyuncu Emre Kınay, 31 Mart'ta gerçekleştilen yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkanı adayı olması hakkında açıklama yaptı...........

Oyuncu Emre Kınay, 31 Mart'ta gerçekleştilen yerel seçimlerde Kadıköy Belediye Başkanı adayı olması hakkında açıklama yaptı.

Oyuncu Emre Kınay, marttaki belediye başkanı adaylığıyla ilgili olarak "Kadıköy 30 yıldır iyi yönetilmediğinden tepki olarak aday oldum ve 40 bin oy aldım. Kadıköy’ün durumu sanıldığı gibi güllük gülistanlık değil" dedi.

Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'e konuşan oyuncu Emre Kınay, tiyatro ve oyunculuj hayatının yanı sıra marttaki yerel seçimde İYİ Parti Kadıköy adayı olmasıyla ilgili soruları da yanıtladı.

Kınay'ın verdiği röportajın ilgili bölümü şu şekilde:

Sanata bu kadar aşıkken, yerel seçimlerde Kadıköy’den başkan adayı olmanız niyeydi peki?

Bu ne siyasetti ne de macera… O bir protestoydu. Kadıköy 30 yıldır iyi yönetilmediğinden tepki olarak aday oldum ve 40 bin oy aldım. Kadıköy’ün durumu sanıldığı gibi güllük gülistanlık değil. “Kadıköy sanatın başkenti” diyorlar ama Kadıköy Belediyesi’nin sanatçılara en ufak desteği olmadı. Bütün o tiyatroları biz yaptık. Bir de kalkmış “Tiyatrolar cennetiyiz” diyorlar.

Bir sanatçının siyasileşmesi kulağa pek hoş gelmiyor sanki...

Ben hiç siyasi olmadım. Benim partim de yok. İYİ Partili değilim mesela ve aday olurken bile bu partiye üye olmadım. Sadece bana aday olmam için fırsat verildi, o kadar. Ben hayatla ilgili görüşümü söylemekle mükellefim. Sanatçı, iktidara gelen babasının oğlu bile olsa ona yanlışını söyleme sorumluluğu taşır. Bu anarşizm ile karıştırılamaz, hiçbir sanatçı da bunu onaylamaz.

Politika