Oyuncu Öykü Çelik: Mini etek giymiş kızla benim kültürüm aynı olur mu, ben diz altında etekle büyümüş kızım

Oyuncu Öykü Çelik: Mini etek giymiş kızla benim kültürüm aynı olur mu, ben diz altında etekle büyümüş kızım

Pandemi sürecinde yasaklara rağmen ev partilerine katılan, gelen eleştirilere tepki gösteren Öykü Çelik, "Mini etek giymiş kızla benim kültürüm aynı olur mu?" ifadesini kullandı.

Oyuncu Öykü Çelik, “Sanane Cihanna?” adlı YouTube kanalında Cihan Şensözlü’nün sorularını cevap verdi.

Pandemide partiden partiye koşan ve hiçbir önlem almayan ve insanların hayatlarını da tehlikeye atan Çelik şoke eden açıklamalarda bulundu.

Pandemi sürecine rağmen kalabalık bir partiden çıkarken görüntülenen Çelik, “Parti parti gezen bir kız değilim. Ben alkolsüzken de çok eğleniyorum. Yardım yapsaydım bir hafta sonra duyulurdu, ama olay hemen yayıldı. Hayatımda ilk defa üç saat sonra haberim basında yer buldu” diye konuştu.

Sosyal medyadan aldığı tepkilere de değinen Çelik, “Bana sosyal medyadan, 'Senin yüzünden çocuğum Covid-19 oldu' ve 'partiye bizi de çağırsaydın' diyenler de oldu. Partide 40-50 kişi vardı. Yakın arkadaşlarım için tehlikeli hale geldim. Ben pozitif olmadığımı biliyorum” dedi.

Okul dönemlerinden beri agresif olduğunu ifade eden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Okulda 1-2 kişiyi dövmüşlüğüm var. Gitmek istiyordum kızlar bana çantamı vermedi. Ben de çantamı aldım. İnsanların bam telleri var. Muhteşem olmak zorunda değilim. Ben Trabzon Lisesi mezunuyum. Ben Karadenizliyim." 

'Mini etek giymiş okula gitmiş kızla benim kültürüm aynı olur mu?'

''.... kadar mini etek giymiş okula gitmiş kızla benim kültürüm aynı olur mu?" diyen Çelik, "Ben diz altında etekle büyümüş kızım. Saçımı örgüden başka bir şey yapmadım. Bu yaştan sonra kültürümü mü reddedeyim? 10 senedir de kimseyle kavga etmiyorum.'' ifadesini kullandı.

Geçtiğimiz hafta yasak olmasına rağmen tüm uyarıları hiçe sayıp üst üste iki partiye katılan Öykü Çelik, birkaç gün sonra korkuya kapılıp Covid- 19 testi yaptırmıştı.

Çelik, negatif çıkan test sonucunu paylaştı. Altına da “Aynen partilerden bulaştı. Restoranlarda müzik dinledik, oralardandır” yazmıştı.

Çelik, bu sözlerinin sosyal medyada tepki toplaması üzerine bu kez "Etrafınızda Covid olanlara bakın; sadece restoranlara müzik dinlemeye gidenler mi yoksa toplu taşıma kullanmak zorunda olanlar mı?" yazmıştı.

 

Yaşam