Özgür Demirtaş: Yaz, sonbahar gibi asgari ücret artışı olur diyorum!

Özgür Demirtaş: Yaz, sonbahar gibi asgari ücret artışı olur diyorum!

Asgari ücrete yıl içinde ikinci zamma hükümet kanadı kapıları kapatırken, Özgür Demirtaş yine ‘yaz ortası ya da sonbaharda’ artış olacağını iddia etti.

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, gündemdeki asgari ücret tartışmalarına ilişkin sosyal medya hesabında paylaşımda bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan ziyareti öncesi asgari ücret zammı için Aralık ayını işaret etmişti.

Özgür Demirtaş, Erdoğan’ın açıklamasına rağmen yaz ya da sonbahar aylarında asgari ücrete zam yapılacağını söyleyerek ”Yaz, Sonbahar gibi yeni asgari ücret artışı olur diyorum! Olur lakin bu enflasyonda yine işe yaramaz” ifadelerini kullandı.

 

Demirtaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

”1) Sayın Cumhurbaşkanı zamanı Aralık’dır demişken benim başka bir tahmin yapmam baştan yanılmama yol açabilir. Sonunda kendileri karar verecek. Yine de şu anda bilinmese bile ben Yaz, Sonbahar gibi yeni asgari ücret artışı olur diyorum! Olur lakin bu enflasyonda yine işe yaramaz…

2) Her ne kadar gündemimizde asgari ücret artışı yok dense de ben yaz ortası, sonbahar gibi asgari ücrete bir zam daha yapılacağını, ilk başta her zamanki gibi sevinileceğini lakin Kış geldiğinde o zammın da eriyip gideceğini, alım gücünün daha da düşeceğini düşünüyorum…”

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi