Parmak izi problemini düzeltti

Parmak izi problemini düzeltti

Her ne kadar ekrana gömülü parmak izi sensörü kullanıcılar tarafından çok beğenilse bile, bu sensörlerin çok hassas olmadığı dile getiriliyordu.

Her akıllı telefon kuruluşunun kullandığı farklı bir yöntem bulunuyor. Örneğin Huawei, yüz sensörü üzerinde yoğunlaşırken; Samsung ise daha çok ultrasonik parmak izi teknolojisi üzerinde durmayı tercih ediyor. Her ne kadar ekrana gömülü parmak izi sensörü kullanıcılar tarafından çok beğenilse bile, bu sensörlerin çok hassas olmadığı dile getiriliyordu.

Kullanıcılar tarafından Samsung şirketine atılan maillerde, bu parmak izi sensörlerinin aktif bir şekilde çalıştığı ancak hassas olmadığı belirtiliyordu. Bu akıllı  sensörleri her ne kadar üstün bir teknolojiye sahip olsa bile, yine de kullanıcıyı tanırken bir miktar yavaşlıyordu.

parmak izi

Tüm bu şikayetlerden e-mail yoluyla haberdar olan Samsung, yeni bir güncelleme yayınlama kararı aldı. Problemlerin giderilebilmesi için dün sabah saatlerinde bu güncelleme tüm cep telefonlarına yayıldı. Güncellemenin boyutu yaklaşık olarak 7 MB olduğu için, herhangi bir hafıza problemine de neden olmayacak.

Bu güncelleme yayınlandıktan sonra kullanıcılardan Samsung firmasına olumlu mesajlar gitmeye başladı. Bu da, güncellemenin başarıya ulaştığını gösteriyor. Sizce Samsung, ekrana gömülü parmakizi sensör teknolojisini devam ettirmeli mi? Görüşlerinizi yorumlar bölümünden aktarabilirsiniz.

Oppo RX17 Neo inceleme (Darth Vader ile inceledik)

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji