Peker’den Soylu’ya: 'Senin cumhurbaşkanı, Ağar'ın bakan olma projesini bitirdim'

Peker’den Soylu’ya: 'Senin cumhurbaşkanı, Ağar'ın bakan olma projesini bitirdim'

Canlı yayında organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya jet yanıt geldi.

Sedat Peker, Soylu'nun açıklamalarına peş peşe yanıt verdi.

Peker, “Erhan Tuncel’i hayatımda hiçbir zaman görmedim, tanımıyorum, hiçbir zaman karşılıklı telefon görüşmemiz yok. Hiçbir baz kaydımız yok, aynı anda aynı yerde bulunmadık. Bir tane delil sunsun süslü sülü” dedi.

Peker, "tecavüz" iddiasıyla ilgili de "Bahsi geçen tecavüz olayı ile ilgili karakola hiçbir zaman gitmedim. Sadece Beykoz savcılığına giderek basına bu yanlış bilgiyi veren polislerle ilgili şikayet dilekçesi vermeye gittim. süslü sülü yine yalan söylüyor. Delilleriyle kanıtlamaya hazırım" yanıtını verdi.

Peker, "Bana bu komployu kuran organize şube yetkilileri fetöcülükten cezaevinde" ifadelerini kullandı.

Soylu'ya yönelik yanıtlarına devam eden Peker, "Uyuşturucuyla mücadelede başarıdan bahsediyorsun süslü süleyman. İstanbul uyuşturucu kullanımında dünya ikincisi, adana dünya üçüncüsü. Yalan söylüyorsun" paylaşımını da yaptı.

Peker, "Süslü sülü; senin cumhurbaşkanı, tolga ağarın da içişleri bakanı olacağı projenizi çöp ettim. Şerefli bir insansan bu projenizden bahsetsene" dedi.

Peker paylaşımlarına şöyle devam etti:

"Benim sağ kolum Erdal Aras’ı neden Demokrat Partinin mkyk’sına aldın? Neden Sancaktepe Belediye Başkanı yaptın?

Akrabam Reşat Fazlıoğluyla hts kayıtlarını yayınlayarak beni bir rezil eder misin?

Kanla ilgili söylemiş olduğum olayların hepsi söylendiği dönemde hükümetin lehinedir. Çünkü o zaman korku iklimi oluşturmak lazımdı.

Komdan sorumlu emniyet genel müdür yardımcısı, senin evlatlığın resul, seni rezil etmek için bu dosyaları hazırlamış.

Süslü süleyman, benim koruma kararım hikayeyse, neden sen üç sene boyunca uzattın?

Süslü sülü, madem yanıma ajan olarak polis verdin, neden benim dosyamda o koruma polisinin ifadesi yok?

Süslü sülü, seni pazar günü mahvedeceğim. Bana yapılan dosyada şu tarihe kadar koruma polislerinin ifadesi yok. Sen bir yalancısın.

Süslü sülü sen mafyanın takipçisi değil, sen mafyanın ortağısın. Sen kendin mafyasın.

Taha Ün’ün düğününde çekilen resmimi sayın Cumhurbaşkanının yanındaki görevli bir bayan hanımefendi yayınladı, Taha Ün değil.

Ben sayın Cumhurbaşkanıyla sadece Taha Ün’ün düğününde karşılaşmadım. Biz kendisine boşuna Ağabey diye hitap etmiyoruz. 1999 yılından beri tanıyıp saygı duyuyoruz.

Ulan süslü sülü, hadi özışıkla konuşma kaydım her şeyi anlatıyor. Sen halen daha burada neyi anlatıyorsun?

Televizyonlarda beni kötülemek için miting görüntülerimi yayınlarsan, adamlar beni siyasi lider kabul edip tabii ki kırmızı bülten çıkarmazlar.

Nadir Salifov Türkiye’ye nasıl geldi? Mehmet Ağar'la il emniyet müdürünün karşılıklı telefon hts kayıtlarını çıkarsana. Süslü sülü, pazar günü seni çiğ çiğ yiyeceğim

Süslü Süleyman, gene yalan söylüyorsun. Bana çok yardım ettin, benden de çok yardım istedin.

Gazeteci Hadi Özışık'a, Mübarizin tutuklanmasını Azerbaycan istiyor, sen deli misin, yürek mi yedin demedin mi? Yayınları iptal ettirmedin mi?

Süslü Süleyman, ben hiçbir gazeteciyle röportaj yapmam ki youtube programı yapayım. Birkaç tane kıramadığım yerel gazeteciyle sadece yaptım, kamuoyunda tanınsınlar diye.

Süslü sülü, cezaevine gidecek olan sensin, bana inan.

Süslü sülü, bbc Türkçe’nin elemanlarını da fetöcülükten suçla da tam olsun. Tüm dünya senin deli olduğuna inansın.

Süslü Süleyman, senin kontenjandan tahin ettiğin savcılar mı araştıracak bu konuları? İçişleri Bakanlığı’nı gerçekten bir deli yönetiyor.

Süslü sülü doğru söyle, yakaladığınız uyuşturucular senin rakiplerinin malları mı? Seni pazar günü mahvedeceğim."

Süleyman Soylu, kendisini hedef alan Sedat Peker hakkında bir kadına tecavüz ettiği iddiasında bulunmuştu.

Soylu, "Erhan Tuncel, Hrant Dink cinayetinin azmettiricilerinden biri olarak görünmüyor mu? Kim Sedat Peker'e emanet eder. Bu kadar cürümün içerisinde olan bir kişi... Tecavüzden dolayı karakola götürülüyor ve orada her şey kapanıyor. Oradaki iki kişi, biz Bilecik'ten aldık diyor. Silah ruhsatlarını Bilecik'ten aldık diyor. Bilecik'te kim var? Veli Küçük var" ifadelerini kullanmıştı.