Peker’in işaret ettiği Aliye Uzun, Twitter hesabını kapattı

Peker’in işaret ettiği Aliye Uzun, Twitter hesabını kapattı

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarında adı geçen Aliye Uzun, Twitter hesabını kapattı.

Suç örgütü liderliği suçlamasıyla aranan Sedat Peker’in, İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ve 1 Kasım 2020’de hayatını kaybeden eski Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili Burhan Kuzu’yu tanıştırdığını söylediği Aliye Uzun, Twitter hesabını kapattı.

Dün Peker’le ilgili bazı paylaşımlarda bulunan Uzun’un, Google üzerinden ‘AliyeUzun145313’ kullanıcı isimli hesabına girmek isteyenler, “Böyle bir hesap yok” uyarısıyla karşılaşıyor.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker’in uyuşturucu kaçakçısı Zindaşti ile Burhan Kuzu’yu tanıştırdığını söylediği Aliye Uzun’un Adalet ve Kalkınma Partisi teşkilatında görev yaptığı ortaya çıkmıştı.

Peker, Uzun’la ilgili, “Aliye Uzun isimli bayanı kamuoyundan şu şekilde hatırlayabilirsiniz, dünyanın en büyük uyuşturucu baronlarından biri olarak bilinen İran asıllı Zindaşti’yle Burhan Kuzu’yu tanıştıran kişidir. Bu üçünün aynı karede olduğu resim basına yansıyınca çok büyük spekülasyonlar olmuştu” demişti.

Açıklamalar sonrası gündem olan Uzun ise, uyuşturucu kaçakçısı Zindaşti ve Burhan Kuzu’yu tanıştırdığını lakin o dönemde Zindaşti’nin yaşa dışı işlerini bilmediğini öne sürmüştü.

 

GENEL