Pixel 5A Ağustos ayında piyasaya sürülecek

Pixel 5A Ağustos ayında piyasaya sürülecek

5A’nın selefi Pixel 4a, geçtiğimiz yıl 3 Ağustos’ta duyuruldu ve 20 Ağustos’ta birçok pazarda satışa sunulmuştu. Yeni gelen raporlara göre Google Pixel 5A sadece ABD ve Japonya pazarlarında satılacak.

Pixel 5a’nın Pixel 4a 5G üzerinde büyük bir yükseltme olmayacak. Bu yeni telefonun tıpkı Pixel 4a 5G ve Pixel 5 gibi Snapdragon 765G yonga setine sahip olacak. 

pixel-5a.jpg

Şirketin Pixel 5a’nın 4G sürümünü yayınlaması pek olası değil. Pixel 5a’nın bu yılın başlarında ortaya çıkan görüntüleri, delikli tasarıma sahip 6,2 inç OLED ekran ile donatılacağını ortaya koydu. Cihazın, LED flaş destekli çift kamera kurulumu için kare bir modüle sahip olması bekleniyor. Ayrıca geleneksel bir parmak izi tarayıcıya da olacak.

Başka bir rapora göre ise Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro akıllı telefonlarını bu yıl Ekim ayında piyasaya sürülecek. Bu telefonların, Google’ın Snapdragon 870’e benzer bir performans sunabilecek özel yapım çipi tarafından çalıştırıldığı söyleniyor. Pixel Watch’ın da Pixel 6 serisi ile birlikte resmileşmesi bekleniyor.

Xiaomi Mi 12 Ultra kamerası ağızları açık bırakacak: Akıllı telefon devi durdurulamıyor

Etiketler :