Poco C40 resmi olarak tanıtıldı

Poco C40 resmi olarak tanıtıldı

Poco’nun yeni telefonu JLQ Technology tarafından geliştirilen JR510 yonga setini kullanıyor.

İlk olarak Xiaomi çatısı altında hayatına başlayan ve Xiaomi çatısı altında Pocophone adlı telefonlar çıkaran Poco, kısa süre önce Xiaomi’den ayrılın bağımsız bir şirket olarak yoluna devam etmeye başladı. Poco ilk başta Hindistan pazarına yönelik bir şirket faaliyet göstermiş olsa da şu an yeniden uluslararası pazara hitap ediyor. Bu yüzden şirketin yeni telefonları Hindistan dışında da kullanıcılarla buluşuyor.

Şirketin uluslararası pazarda kullanıcılara sunacağı yeni telefonu Poco C40’ın 16 Haziran’da raflardaki yerini alması bekleniyor. Telefonun çıkışına bir hafta kala Poco, yeni akıllı telefonunu resmi olarak tanıttı.

poco c40 2

Poco C40, 6.71 inç IPS LCD ekranla geliyor. Ekranın çözünürlüğü HD+. 13 megapiksel arka kameraya sahip telefonda 6000 mAh batarya ve 18W hızlı şarj özelliği de bulunuyor. 4 GB RAM’e sahip telefonun depolama alanı ise 64 GB.

Poco’nun yeni akıllı telefonunun en dikkat çekici özelliği ise kullandığı yonga seti. Bildiğiniz gibi bugün çıkan telefonların büyük bir çoğunluğu (Apple ve Samsung gibi kendi yonga setlerini üreten istisnai şirketlerin telefonları için) ya Qualcomm ya da MediaTek tarafından geliştirilen bir yonga seti kullanılıyor. Nadiren de olsa Unisoc’un yonga seti kullanan telefonlarda görüyoruz. Poco C40 ise bunlardan hiçbirini kullanmıyor. Poco, bunun yerine yeni telefonunda JLQ Technology tarafından geliştirilen JR510 yonga setini tercih etmiş.

11nm işlemci tabanlı bu yonga setinde sekiz çekirdek bulunuyor. Bu sekiz çekirdekten dördü 2.0GHz’de, ikisi de 1.5GHz’de çalışıyor. Yonga setinin performansının Snapdragon 450 ve Helio G35’e denk olduğu söyleniyor.

Elon Musk Twitter anlaşmasını iptal etmekle tehdit etti