Pokemon GO geliriyle adeta dudak uçuklatıyor

Pokemon GO geliriyle adeta dudak uçuklatıyor

Oyun dünyasında artık yeni bir kulvar var. Mobil oyunlar. Mobil oyunlar için sektörün dev isimleri de artık devreye girmiş durumda. Nintendo’dan, Sony’e varana kadar pek çok köklü isim artık mobil platformlar için oyun geliştiriyor.

Elbette çıkan her oyunun tutma gibi bir şansı yok. Örneğin Nintendo’nun köklü karakterlerinden biri olan Mario’nun ilk oyunu Mario Run mobil platformlarda çok da tutmamıştı.

Fakat Pokemon için çıkarılan ilk mobil oyun Pokemon GO için aynı şeyi söylemek mümkün olmayacaktır.

pokemon-go.jpeg

İlk yayınlandığı dönemde büyük sükse yapan oyun sonradan bir durulma dönemine girmişti. Fakat Pokemon GO‘nun toparlanması çok da uzun sürmedi. Açıklanan son verilere göre Pokemon GO yayınlandığı ilk günden bu yana 5 milyar doların üzerinde bir gelire imza attı.

Evet yanlış okumadınız. 5 milyar dolar. Özellikle bu yıl tekrardan popüler olan yapım şimdide 700 milyon dolara yakın gelire imza atmış durumda.

Pokemon GO her ne kadar 2016 yılında çıkmış olsa da Türkiye’ye resmi olarak 2021’de yani bu yıl içerisinde gelmişti. Pokemon GO ülkemizde resmi olarak yer almıyor olsa da binlerce hatta milyonlarca kullanıcısı bulunuyordu. Bu da oyunun ne denli başarılı olduğunu bizlere gösteren bir unsur.

Samsung Galaxy A03s Geekbench’te görüldü