Polise hakaret eden Zeynep Gül Yılmaz'ın Meclis karnesi

Polise hakaret eden Zeynep Gül Yılmaz'ın Meclis karnesi

Polise hakaret eden AK Partili Zeynep Gül Yılmaz, 2018 yılında göreve başladığı TBMM’de bugüne kadar hiç kanun teklifi hazırlamadı. Hiçbir konuda soru, genel görüşme ve araştırma önergesi de bulunmayan Yılmaz, komisyonlarda da bu yıl hiç söz almadı.

Seçim bölgesi Mersin’de, aracını durduran trafik polisine ettiği hakaretler, sosyal medya üzerinden paylaşılan videolarla ortaya çıkan AK Partili Zeynep Gül Yılmaz’ın Meclis'te varlık göstermediği ortaya çıktı. Yılmaz, Meclis’e yasama faaliyetleri için katılmıyor. Oylamalar dışında aktif görev yapmayan Yılmaz, bu yıl TBMM Genel Kurulunda yaptığı tek konuşmada kullandığı “Kanırta kanırta” sözleriyle tanınıyor.

Üç yıldır kanun teklifi hazırlamadı, önerge vermedi, söz almadı

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre; trafik kontrolü yapan polis memuruna yönelik tavrı ve hakaret içeren sözleri ile gündeme gelen AK Partili Yılmaz, 2018 yılında göreve başladığı TBMM’de bugüne kadar hiç kanun teklifi hazırlamadı. Hiçbir konuda soru, genel görüşme ve araştırma önergesi de bulunmayan Yılmaz, komisyonlarda da bu yıl hiç söz almadı. Anayasa Komisyonu Katip Üyesi olan Yılmaz, üç yılda ise sadece altı kez komisyon toplantılarında söz aldı. İlk konuşmasını 12 Ekim 2019’da yapan Yılmaz, son konuşmasını ise 3 Kasım 2020’de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirdi.

İlk imzacı olduğu kanun teklifi yok, tartışmalara katılmadı, sadece bir kez söz aldı

AK Parti’nin hukukçu isimleri arasında yer alan Zeynep Gül Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda ise daha da pasif. İlk imza sahibi olduğu hiçbir kanun teklifi bulunmayan ve kanunlarla ilgili tartışmalara da katılmayan Yılmaz, Genel Kurul’da bu yıl sadece bir kez söz aldı. HDP’li Rıdvan Turan’ın Mersinli seçmenler hakkında söylediklerine karşı çıkan Yılmaz, kendisine ayrılan kısa sürede yine tartışma çıkardı.

Yılmaz, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, şu sözleri kullandı:

Mahalle mahalle, sokak sokak, karış karış dolaşıp vatandaşa dokunuyor, derdini dinliyoruz. Siz Mezitli'den öteye, batıya geçebildiniz mi bugüne kadar? Merkez ilçelerde bile yoksunuz. Geçen hafta Kiremithane Mahallesi cumartesi pazarını ziyaret ettim. Size oy veren seçmen diyor ki, ‘Oy verdik, bir daha göremedik.’ Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da köşe başlarını tuttuğunuz Büyükşehiri de alacağız. Çırpınışlarınız boşuna, vatandaş gerçek yüzünüzü gördü artık.

Polis ekiplerine dönük hakaretleri belgelenen AK Partili Yılmaz, kendisini savundu. Polislerin maskesiz olduğunu ve yasalara aykırı hareketler sergilediklerini öne sürdü.Tepkilerin ardından Gül Yılmaz katıldığı programda "milletimizden özür diliyorum" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem