Polisin darp ettiği Ferit Şenyaşar hastaneye kaldırıldı

Polisin darp ettiği Ferit Şenyaşar hastaneye kaldırıldı

Şenyaşar ailesinin nöbetine polis müdahale etti: Ferit Şenyaşar hastaneye kaldırıldı

Urfa Adliyesi önünde Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar'ın   başlattığı "Adalet" nöbetine 24'üncü gününde yine polis engeliyle karşılaştı. Darp edilen Ferit Şenyaşar hastaneye kaldırıldı.

AK Parti milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın korumaları ve yakınlarının iş yeri ve hastane saldırılarında eşi ve iki oğlu ölen Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar'ın "Adalet" talebiyle sürdürdükleri nöbetin 24'üncü günde yine adliye dışarısına çıkarıldı. Aile daha sonra adliye müştemilatı olarak tanımlanan bölgenin de dışına çıkarılmak istendi. Adliye dışarısında eylemlerini sürdürmek istediklerini belirten Ferit Şenyaşar’a, Urfa Güvenlik Şube Amiri, “Ferit, müştemilatın dışarısına çıkacaksın, burada beklemeyeceksin” dedi. Müştemilat olarak tanımlanan alanın dışarısına çıkmayı kabul etmeyen Şenyaşar darp edilerek gözaltına alınmaya çalışıldı.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Yerde sürüklenerek gözaltına alınmaya çalışılan Şenyaşar’ın ayağı park halinde olan bir aracın altına sıkıştı. Bu sırada başına da darbe alan Şenyaşar sinir krizi geçirerek bayıldı. Şenyaşar’ın bayılması üzerine olay yerine ambulans çağrıldı. Olayla ilgili davanın karar duruşması yarın Malatya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

GENEL