Ravencoin'a olan ilgi artıyor!

Ravencoin'a olan ilgi artıyor!

4GB kartlarla en çok kazılan coinlerden biri olan Ravencoin sonunda 0.2 doları geçti. Ravencoin’in yüzde 30 oranında artması en çok da madencileri sevindirdi.

Ethereum’un 4GB’lık kartlardan desteğini çekmesinin ardından pek çok madenci Ravencoin’i takibe almıştı.

Özellikle 2021 ile birlikte mining yapma yani madencilik olayı hayli trend olmuş durumda. Zaten bu yüzden piyasada ekran kartı bulmak da mümkün olmuyor. Peki bu durum ne kadar daha devam edecek?

Eğer Ethereum’un şirket bazında yaptığı açıklamaya bakacak olursak Temmuz ayı itibariyle GPU ile ETH madenciliği son bulacak. Yeni güncellemeyle birlikte Ethereum’da madencilik yapmak artık mümkün olmayacak.

Peki ekran kartlarına o kadar yatırım yapanlar ne yapacaklar? Bu sorunun yanıtını da hemen verelim. Farklı coinlere yönelecekler.

ravencoin.jpeg

Hali hazırda GPU ile çıkarılabilecek pek çok coin var. Önemli olan bunların arasından hangisini seçeceğinize karar vermeniz.

Şu sıralar Ethereum’dan sonra en popüler olan coin ise Ravencoin diyebiliriz. RVN hala 4GB’lık kartlara da deste veriyor. Bu da RVN’e olan ilgiyi arttırmış durumda. Önümüzdeki süreçte RVN kazımlarının daha da artacağına ilişkin bazı söylentiler de bulunuyor. Elbette bunu zaman gösterecek.

RVN haricinde kazabileceğiniz diğer coinler ise elektrik masrafını düştüğünüz zaman size fazla bir getiri sunmuyor. Dolayısıyla şimdilik RVN coin kazmak iyi bir alternatif olarak görünüyor diyebiliriz. Tabi ki burada tercih tamamen madencilere kalmış durumda. Çünkü farklı kartlar, farklı coinlerde değişik m/h hızına ulaşabiliyor.

Ethereum madenciliği bitiyor! İşte tarih

Bilim Teknoloji