Reels’e bir dizi yeni araç ekleniyor

Reels’e bir dizi yeni araç ekleniyor

Güncellemeler arasında yeni düzenleme özellikleri, daha uzun yükleme süresi ve Reels videoları Facebook akışına yükleme yeteneği yer alıyor.

Değişiklikler, Meta’nın TikTok ile rekabet etmeyi en önemli önceliklerinden biri haline getirmesiyle geldi. Mark Zuckerberg, zamanlarının çoğunu Meta bünyesine ait uygulamalar yerine TikTok’ta zaman geçiren gençleri çekmenin esas hedefleri olduğunu söyledi. Açıklamalarda Reels için Stories kadar önemli bir sekme olduğu da ifade edildi.

Meta, Instagram Reels'e yeni düzenleme araçları ekliyor

Bu temaya uygun olarak Reels on Instagram, Hikayeler’de uzun süredir popüler olan anket, emoji ve test çıkartmaları da dahil olmak üzere, yıllar içinde Hikayelerle etkileşimi artırmaya yardımcı olan çeşitli özellikler alıyor.

Uygulama ayrıca, içerik oluşturuculara Instagram uygulamasında oluşturabilecekleri video türlerinde daha fazla esneklik sağlayacak yeni düzenleme araçları ekliyor. Özellikle, içerik oluşturucular kendi seslerini içe aktarabilecekler, böylece Film Rulolarındaki videolardan Reels videolarına ses ekleyebilecekler. Instagram ayrıca, diğer içerik oluşturucuların videolarında riffler oluşturmayı kolaylaştırmak için şablonlar ekliyor. Son olarak, uygulama Reels videoların maksimum uzunluğunu 90 saniyeye genişletiyor. Bu, TikTok’un yakın zamanda duyurduğu 10 dakikalık videoların yanından bile geçmiyor, ancak önceki 60 saniye sınırına kıyasla önemli bir artış.

Meta, Reels videoları Facebook’ta da yeniliyor. Şirket, içerik oluşturucuların canlı ve diğer uzun biçimli videoların bölümlerini kolayca alıp bunları Reels videolara dönüştürebilmeleri için video kırpma özellikleri de dahil olmak üzere masaüstü için ayrı düzenleme araçları ekliyor. Facebook ayrıca Reels videoları masaüstünden daha kolay yayınlamak ve düzenlemek için yeni zamanlama ve ses araçları ekliyor.

Kingston KC3000 SSD: Yeni nesil SSD, yeni nesil performans

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji