Rekabet Kurumu Türk Telekom için soruşturma başlattığını açıkladı

Rekabet Kurumu Türk Telekom için soruşturma başlattığını açıkladı

Peki, Rekabet Kurumu neden Türk Telekom için soruşturma başlattı? İşte konuyla iligil yapılan resmi açıklamalar.Peki, Rekabet Kurumu neden

Peki, Rekabet Kurumu neden Türk Telekom için soruşturma başlattı? İşte konuyla iligil yapılan resmi açıklamalar.

Rekabet Kurumu ’nun adını sık sık duyuyoruz. Geçtiğimiz aylarda Rekabet Kurumu, PlayStation Türkiye için soruşturma başlatmıştı. Biz ilk etapta bu soruşturmanın PlayStation Türkiye’nin PlayStation oyunlarında uyguladığı yüksek fiyatlardan olduğunu düşünmüştük. Ancak Türkiye’deki kutulu oyun dağıtıcısının, PlayStation’ın dijitalde indirim yaptığını ve bu indirimlerin kutulu oyun satışlarını etkilediği için şikayette bulunduğu sonradan ortaya çıktı.

Bugün ise Rekabet Kurumu, Türk Telekom hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. Peki, Rekabet Kurumu neden Türk Telekom için soruşturma başlattı?

Yapılan resmi açıklamada; Türk Telekom, sabit geniş bant internet hizmetleri pazarında hakim durumda olduğu, perakende sabit geniş bant hizmetleri pazarındaki rakiplerinin hizmet sunmasını ve abone kazanımını makul olmayan yollardan engelliyormuş.

Rekabet Kurumu

Türk Telekom için açıklama yaptı

“Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin toptan sabit geniş bant internet hizmetleri pazarında hakim durumda olduğu; perakende sabit geniş bant hizmetleri pazarındaki rakiplerinin hizmet sunmasını ve abone kazanımını makul olmayan ve haksız gerekçelerle engellemek suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiaları üzerine yürütülen ön araştırma; Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 28.02.2019 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak Türk Telekomünikasyon A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 19-10/112-M sayı ile karar verdi.”

Oppo F11 Pro ön kamerası ne kadar dayanıklı?

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji