Rekorlar kitabına giren insanlar anlattı: İşte dünyanın en yaşlı insanlarının uzun yaşam formül ve sırları

Rekorlar kitabına giren insanlar anlattı: İşte dünyanın en yaşlı insanlarının uzun yaşam formül ve sırları

İşte, farklı yaşlı insanların uzun hayat için verdiği öneriler ve bazı örnekler:

ABC Gazetesi

Tarih boyunca, krallar, kraliçeler, imparatorlar, uzun yaşamın sırrını çözmek için dünyanın her yerine insanlar gönderdi. Sonsuz hayatı aradı. Buna ulaşamayınca, bu kez uzun yaşamın sırlarını öğrenmek istedi. Bir çok insan da, doğal olarak uzun yaşamın sırlarını, uzan yaşamanın formüllerini arıyor.

Rekorlar kitabına giren dünyanın en yaşlı insanları, öyle kral, kraliçe falan değil. Gayet sıradan insanlar. Uzun yaşam formül ve sırları ise 'doğal' ürünler ve pozitif hayat. İşte rekorlar kitabına giren insanlar ve uzun yaşam sırlarının formülü.

dunyanin-en-yasli-insanlari-uzun-yasamin-sirri-004.jpg

Emma Morano (1899-2017): İtalyan kadın, Guinness Dünya Rekorları'na göre 117 yaşında öldü. Morano, uzun yaşamının sırrının günde 2-3 adet yumurta yemek olduğunu söyledi.

dunyanin-en-yasli-insanlari-uzun-yasamin-sirri-005.jpg

Violet Brown (1900-2017): Jamaikalı kadın, 117 yaşında öldü ve aynı zamanda Guinness Dünya Rekorları'na göre en yaşlı ikinci insan oldu. Brown, uzun hayatının sırrının "çalışmak, Tanrı'ya inanmak ve doğal gıdalar tüketmek" olduğunu söyledi.

dunyanin-en-yasli-insanlari-uzun-yasamin-sirri.png

Susannah Mushatt Jones (1899-2016): Amerikalı kadın, 116 yaşında öldü ve Guinness Dünya Rekorları'na göre en yaşlı insan unvanını taşıdı. Jones, uzun yaşamının sırrının "günlük yürüyüşler yapmak, taze meyve ve sebzeler yemek ve pozitif bir zihniyetle yaşamak" olduğunu söyledi.

dunyanin-en-yasli-insanlari-uzun-yasamin-sirri-001.png

Jiroemon Kimura (1897-2013): Japon erkek, Guinness Dünya Rekorları'na göre en yaşlı erkek insan oldu ve 116 yaşında öldü. Kimura, uzun yaşamının sırrının "az yemek, doğal gıdalar tüketmek ve düzenli olarak egzersiz yapmak" olduğunu söyledi.

dunyanin-en-yasli-insanlari-uzun-yasamin-sirri-006.jpg

Nabi Tajima (1900-2018): Japon kadın, 117 yaşında öldü ve Guinness Dünya Rekorları'na göre en yaşlı üçüncü insan oldu. Tajima, uzun yaşamının sırrının "yeterli uyku, düzenli egzersiz ve sağlıklı bir diyet" olduğunu söyledi.

Etiketler :
Sağlık