Rektörden koronavirüs hastasına çare: Şifa duası gönderdim, iyileşti

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, koronavirüs hastası olan bir arkadaşına şifaya sebep olacak dualar ettiğini söyledi. Kutluhan, hastanın duadan sonra iyileştiğini iddia etti.

Usulsüzlükler nedeniyle görevden alınan Hüseyin Bağ’ın yerine atanan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan katıldığı bir televizyon programında koronavirüs hastasına “şifa duası” gönderdiğini ve hastanın iyileştiğini söyledi.

Ege TV’de Bakış Açısı programına katılan Kutluhan sosyal bilimler alanına ilişkin çalışmalara dair yaptığı konuşmada talep üzerine İlahiyat Fakültesi’nden dua siparişi verdiğini aktardı. “Bir tıpçı olarak da bunları söylediğimiz zaman…” diyen Kutluhan şöyle devam etti:

“Ölüm oranımız Allah’a şükür düşük lakin yine 50 binin üzerinde. Etrafında pandemiden dolayı ölmeyen yok. Bu pandemide İlahiyat Fakültesi ne yaptı? Değil mi? Benim bir arkadaşım Kovid oldu. Tedavisi belli lakin benden şunu istedi; ‘Kovid’le ilgili dua var mıdır, bu desteği alayım.’ Direk Kovid’le ilgili dualar yok lakin şifaya sebep olacak dualar var”

“İLAHİYATÇI ARKADAŞTAN TEMİN ETTİM GÖNDERDİM SONRA İYİLEŞTİ”

Doktor Kutluhan “Ben de bir İlahiyatçı arkadaştan onu temin ettim gönderdim. Sonra şimdi iyileşti. Belki dualar sayesinde mi iyileştim demeye getiriyor bilmiyorum. Sizin sorunuza cevaben söylüyorum. İlahiyat sadece ibadetlere ilişkin bir fakülte değil” diyerek tarih alanında yapılan çalışmalarla konuşmasını sürdürdü.

Atanan Rektör Kutluhan’ın göreve geldiğinde ilk icraatlarından biri de İlahiyat Fakültesi’ne ayırdığı kaynaklar olmuştu. Başka bir tartışma konusu olan proje de, İlahiyat’ı kazanan ilk 10 öğrenciye bilgisayar, hazırlık sınıfını ilk 10’da bitirene Ürdün’de dil eğitimi ve ilk 15’te bitirenlere de burs teşviki olmuştu.

Etiketler :