Restoranlar yemek kartlarınını boykot etmeyi düşünüyor!

Restoranlar yemek kartlarınını boykot etmeyi düşünüyor!

Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, yemek kartı şirketlerinin kendilerinden yüzde 7.5 ila 10 arasında komisyon aldığını belirterek, restoran ve lokantaların zor durumda olduğunu...

Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, yemek kartı şirketlerinin kendilerinden yüzde 7.5 ila 10 arasında komisyon aldığını belirterek, restoran ve lokantaların zor durumda olduğunu söyledi. "Dünyada yüzde 3- 4 komisyon alınırken, bizde bu iki kat fazla. Yemek kartı şirketleri müşterilerine yüksek oranda iskonto uyguluyor. Bunu da bizden çıkarıyorlar" diyen Bingöl, "Ödemelerinin vadelerini de yükseltiyorlar şimdi. 60 güne varan vadelerle sözleşme yenilemeye zorluyorlar" ifadelerini kullandı.

'KALICI BOYKOTU DA DÜŞÜNECEĞİZ'
Dünya gazetesinden Sercan Akıncı’nın haberine göre, konuyla ilgili İstanbul Ticaret Odası’na rapor sunulduğunu ve orta yol bulmaya çalışıldığını belirten Bingöl, taleplerinin yerine getirilmemesi halinde boykot kararı alacaklarını açıkladı: 

"Yemek kartı şirketleri İTO’ya bir rapor sundu, biz de inceleyeceğiz. Görüşmelerden bir sonuç alamazsak, tarihini açıklayacağımız bir günde sembolik olarak bir günlük boykot kararı alacağız. Sorun çözülmezse kalıcı bir boykot düşüneceğiz. 8 binin üstünde şube var derneğimize üye olanların ama, tüm sektör paydaşları bizimle birlikte hareket edeceklerini ifade ediyorlar. Yemek kartları 200 binin üstünde noktada geçiyor şu an."

İTO Restoran ve Yiyecek, İçecek Hizmetleri Komitesi Başkan Yardımcısı Ali Tatlıdil de görüşmelerin sürdüğünü ancak bir sonuç çıkmayacağını ve boykota gideceklerini söyledi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.